Źródło: Pinterest

Boisz się, że przez Święta przytyłaś zbyt dużo i trudno będzie Ci odzyskać formę? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak wrócić na właściwe tory.

Po Świętach większość z nas jest przejedzona i czuje się ociężale. Te, które starają się dbać o sylwetkę, często dopadają wyrzuty sumienia, po kilkudniowym obżarstwie. Zupełnie niepotrzebnie! Powrót do formy po Świętach może być łatwy i przyjemny. Dowody znajdziesz poniżej.

Jak odzyskać formę po Świętach?

#1. Nie miej do siebie pretensji

Wiele dziewczyn zarzuca sobie, że zjadły za dużo przez Święta. To nie ma sensu. Po pierwsze czasu już nie cofniesz. Po drugie to, że jadłaś dużo przez 2 czy 3 dni nie oznacza, że całe Twoje dotychczasowe wysiłki poszły na marne.

#2. Dojedz wszystkie resztki

Odzyskiwanie formy po Świętach powinnaś zacząć od dojadania resztek. Wszystko to, co zostało, podziel na małe porcje (zamiast zejść całość od razu). Jeśli coś możesz zamrozić, to zrób to, bylebyś później o tym nie zapomniała.

#3. Zacznij od lekkiej aktywności fizycznej

Powroty do ćwiczeń bywają trudne, szczególnie jeśli czujesz się ociężała po kilku dniach przejadania się. Zacznij od spacerów, szybkiego marszu lub jazdy na rowerze i stopniowo zwiększaj intensywność ćwiczeń.

#4. Pij dużo płynów

Picie dużej ilości napojów pobudzi metabolizm, co przyspieszy proces trawienia. Najlepszym wyborem będzie woda lub zielona herbata. Jeżeli zmagasz się z nieprzyjemnymi objawami, typu zgaga czy wzdęcia, wybierz rumianek lub miętę.

#5. Daj sobie czas

Nie ma sensu narzucać sobie presji. Przez tych kilka świątecznych dni nie zdążyłaś przytyć tyle, aby musieć zwiększać drastycznie ilość treningów czy zmniejszać ilość kalorii. Jeśli Twoja przerwa trwała dłużej niż kilka dni, pomału wróć do systematycznych ćwiczeń, bez przyspieszania czegokolwiek. Dzięki temu nie zniechęcisz się przedwcześnie.

Czytaj także: Summer body 2022 ? jak je osiągnąć?

sposoby na powrót do formy po wakacjach
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj