Źródło: Pinterest

Pomiędzy Tobą i jakimś chłopakiem zaczyna się robić poważnie? Jeżeli zastanawiasz się, czy jego zachowanie się zmieni, kiedy już będziecie w związku, to ten wpis jest dla Ciebie!

Z jednej strony, kiedy jesteśmy w związku, powinniśmy kochać i akceptować tę drugą osobę taką, jaka jest. Z drugiej strony często niektóre zachowania chłopaków nam nie odpowiadają i mamy nadzieję, że kiedy zaczniemy być razem oficjalnie, to oni się zmienią. Czy faktycznie tak się może stać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Czy chłopcy zmieniają się w związku?

Oto co może się zmienić w chłopaku, kiedy zaczniecie być ze sobą w związku (choć wcale nie musi tak być!): 

#1. Kultura osobista

Jeśli chłopak, który Ci się podoba, ma problemy z kulturą osobistą (często używa wulgarnych słów, mlaszcze podczas jedzenia, mówi głośno czy dłubie w nosie) jest bardzo możliwe, że z Twoja pomocą i poświęconą uwagą oduczy się złych manier. Będziesz musiała jednak być delikatna i stopniowo pokazywać chłopakowi właściwe wzorce.

#2. Sposób ubierania się

Jeśli nie podoba Ci się styl ubierania Twojego chłopaka lub uważasz, że nie ma on gustu, możesz zaproponować mu wspólne zakupy czy dobór stylówki. Nie każdy potrafi dopasować do siebie ubrania, a wielu chłopaków nie przejmuje się swoim strojem. Z Twoją pomocą może się to zmienić.

#3. Sytuacja finansowa

Jeśli przeraża Cię wizja, że Twój chłopak ma zbyt mało pieniędzy, to nie martw się. Sytuacja finansowa bardzo szybko może ulec zmianie. Zawsze jest sporo opcji, aby dorobić trochę pieniędzy, więc dopóki widzisz, że chłopak się stara i ma ambicje, żeby coś zmienić, to możesz być spokojna.

#4. Libido, potrzeby seksualne

Popęd seksualny zależy nie tylko od danej osoby, ale także od stanu zdrowia, humoru, a nawet wieku. Jeśli martwi Cię to, że Twój chłopak będzie się czuł niespełniony, to pamiętaj, że nie zawsze będzie taki chętny na pieszczoty.

#5. Wygląd

Nasz wygląd zmienia się z wiekiem, ale możemy również sami nad nim popracować. Z grubego brzuszka przy odrobinie wysiłku można zrobić sześciopak, a nieudane cięcie zmienić w świetną fryzurę. Nawet na pryszcze na twarzy czy niedbały zarost da się coś zaradzić! Ważne jest, abyś namawiając chłopaka na zmiany nie sprawiła mu przykrości. Pamiętaj, że nikt z nas nie jest idealny, każdy ma jakieś mankamenty.

Oto, co raczej się NIE zmieni, kiedy zaczniecie być ze sobą:

#1. Poglądy

Kiedy ktoś jest pewny swoich racji, praktycznie niemożliwe jest to, aby zmienił on swoje poglądy. Jeśli są to istotne rzeczy, przez które możecie się poróżnić, to może spowodować u Was problem z dogadaniem się w związku.

#2. Wiara

Ten problem jest bardzo podobny, jak w przypadku odmiennych poglądów. Jeśli ktoś mocno w coś wierzy, jest to dla niego bardzo ważne, to raczej nie zgodzi się na odrzucenie tego dla drugiej osoby.

#3. Stosunek do kobiet

Jeśli od początku widzisz, że chłopak ma skłonność do agresji, potrafi podnieść rękę na kobietę, zdradzał swoje byłe lub kompletnie nie liczy się z uczuciami swoich partnerek, nie łódź się, że w związku go odmienisz. Bardzo rzadko się to udaje, tacy ludzie zazwyczaj mają to we krwi lub są tak ukierunkowani od dziecka.

#4. Słabość do używek

Co prawda chłopak może rzucić papierosy, ale nie jest to wcale takie łatwe. A jeszcze trudniej jeśli chodzi o inne używki. Jeśli chłopak ma słabość do alkoholu lub brania narkotyków, to bardzo trudno może mu być z tego zrezygnować czy kontrolować przyjmowane ilości. Poza tym jest bardzo prawdopodobne, że przy chwili słabości znowu sięgnie po używkę.

Wiele cech oraz zachowań można zmienić, jednak często wymaga to dużych wysiłków. Przede wszystkim pamiętaj jednak o tym, aby nie zatracić się w próbach ,,naprawiania” partnera, bo możesz go tym zranić.

Czytaj także: Powody, dla których nie warto zrywać z chłopakiem

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Najważniejsze jest wypisane. Z tymi nawykami to też różnie bywa. Czasem bardzo trudno jest się czegoś odzwyczaić. Mam wrażenie, że młodzi są bardziej otwarci na zmiany.
    Warto dodać, że w związku obie osoby w pewnym stopniu mogą się zmienić, bo oddziałujemy na siebie wzajemnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj