Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, czy powinnaś jechać na wycieczkę szkolną? W tym wpisie pomożemy Ci podjąć decyzję.

Wycieczka szkolna to wydarzenie, na które z niecierpliwością czeka większość uczniów. Są jednak też i tacy, którzy na wieść o niej dostają ciarek. Zamiast odczuwać radość, ogarnia ich strach i nie wiedzą, czy powinni jechać, czy zostać w domu. W tym wpisie postaramy się pomóc Ci podjąć decyzję, czy powinnaś jechać na wycieczkę szkolną.

Zacznijmy od wymienienia plusów wycieczek szkolnych. Są to przede wszystkim:

możliwość zintegrowania się z ludźmi z klasy. W szkole nie zawsze jest to możliwe, bo mamy na to niewiele czasu. Podczas tzw. zielonej szkoły organizowane są przeróżne zabawy, które mają na celu zbliżenie się do siebie i zacieśnianie więzi.

odpoczynek od lekcji. Choć wycieczki szkolne są najczęściej organizowane w momencie, gdy w szkole robi się już ,,luźniej”, to i tak decydując się na wyjazd robimy sobie takie mini wakacje. Ci, którzy nie pojadą, często muszą uczestniczyć w zajęciach z innymi klasami.

zwiedzanie nowych miejsc. Wycieczka szkolna to nie tylko okazja do spędzenia czasu z koleżankami i kolegami z klasy, ale również zobaczenia nowych dla nas miejsc.

możliwość ,,wyrwania się” spod opieki rodziców. Dla nastolatek, które nie były nigdy na kolonii zielona szkoła to pierwsza w życiu okazja, żeby spędzić kilka dni bez rodziców w towarzystwie rówieśników.

Jakie obawy mają najczęściej osoby, które zastanawiają się, czy powinny jechać? Przede wszystkim jest to strach przed nocowaniem poza domem.

Oprócz obaw przed nocowaniem w obcym łóżku, wiele nastolatek boi się pokazać w piżamie i bez makijażu koleżankom. Niektóre nastolatki boją się, że będą chrapać lub mówić przez sen i przez to staną się pośmiewiskiem.

Jeśli też masz takie obawy to przede wszystkim pomyśl o tym, że nie tylko Ciebie to dotyczy, bo większość dorastających dziewczyn ma podobnie. Dopóki się nie odważysz, nie przekonasz się, że strach ma wielkie oczy. Aby zmniejszyć swoje obiekcje zadbaj o to, by trafić do pokoju z bliskimi Ci osobami.

Problem może się pojawić również w momencie, gdy okaże się, że Twoja koleżanka (bądź koleżanki) nie jadą. Czy to oznacza, że Ty także powinnaś zrezygnować z wyjazdu? W pierwszej chwili pewnie przyjdzie Ci to do głowy, ale nie poddawaj się tak łatwo! Przemyśl swoją decyzję, bo taki wyjazd to okazja do lepszego poznania osób, z którymi na co dzień nie rozmawiasz.

Polecamy: Jak uzbierać pieniądze na wakacje?

czy jechać na wycieczkę szkolną

Źródło zdjęć: Favim

3 KOMENTARZE

  1. Ja wychodzę z założenia że „nic dwa razy się nie zdarza” i jeżeli pojawia się okazja zwiedzić coś nowego ze szkołą to zawsze jadę. Niestety nie odważyłam się jeszcze na wycieczki zagraniczne, chociaż miałam okazję, wolę wyjazdy po Polsce.

  2. Ja od zeszłego roku zrezygnowałam z jeżdżenia na wycieczki szkolne. Moi znajomi z klasy okazali się strasznie niedojrzali. Niemal każdy klasowy wyjazd kończył się na piciu alkoholu, czy paleniu papierosów i to zupełnie bezkarnie, bo nauczycielki nic nie zauważyły. Jestem z siebie dumna, że nie dałam się w to wkręcić i cieszę się, że to już mój ostatni rok z tymi ludźmi. Mam nadzieję, że w liceum trafię na kogoś bardziej wartościowego ?

  3. Hejka! Miesiąc temu miałam właśnie taki dylemat, ponieważ moja przyjaciółka stwierdziła, że ona nie chce jechać na wycieczkę, choć prawdopodobnie nie mogła. Wtedy właśnie miałam ogromny problem, bo z jednej strony chciałam jechać na tą wycieczkę (bo uwielbiam takie wycieczki, a do tego nawet rodzice mnie namawiali abym pojechała), a z drugiej strony miałam słaby kontakt z innymi koleżankami w klasie więc nie chciałam wszędzie sama chodzić i mieć z nimi pokój na siłę, bo dla mnie byłaby to udręka… W końcu zdecydowałam się i zapisałam się na tą wycieczkę u naszej wychowawczyni, która też wszystkich przekonywała, chociaż dalej byłam sceptycznie do tego nastawiona, bo dziewczyny z mojej klasy podobierały już się w grupki i zostałabym sama, a w innej klasie też nie mam koleżanek ;/
    Jednak ostatecznie cieszę się, że pojadę na tą wycieczkę, bo to ostatni rok z moją klasą, do tego zakolegowałam się z kilkoma dziewczynami z klasy i będę miała z nimi pokój i ogólnie będę miała się z kim trzymać więc mam nadzieję, że to będzie jedna z najlepszych wycieczek w moim życiu, bo zapowiada się naprawdę fajnie. Pozdrawiam =D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj