Masz wysokie czoło, które chciałabyś ukryć? Sprawdź, w jaki sposób możesz je zamaskować.

Choć owalna twarz uważana jest przez wiele osób za idealną, to wysokie czoło już niekoniecznie. Mało która posiadaczka wysokiego czoła lubi tę cechę swojego wyglądu, szczególnie jeśli jej buzia ma inny niż kształt niż owal. Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, to poniżej przedstawiamy kilka sposobów na zamaskowanie wysokiego czoła.

Jak zamaskować wysokie czoło?

Odpowiednia fryzura

Zanim dobierzesz dla siebie idealną fryzurę, która zatuszuje Twoje mankamenty, zacznij od określania kształtu swojej twarzy. Dla posiadaczek wysokiego czoła, najlepsza będzie oczywiście grzywka, jednak nie każdemu będzie ona pasować. Do wyboru masz 3 opcje: prosta, wycieniowana lub zaczesana na bok.

Zanim zdecydujesz się na metamorfozę, upewnij się, czy odsłonięte czoło na pewno nie pasuje do Twojego typu urody. Wiele dziewczyn wygląda korzystnie bez grzywki, mimo, iż mają wysokie czoło.

Inne sposoby na ukrycie wysokiego czoła

Jeśli nie jesteś zwolenniczką grzywek, spróbuj odwrócić uwagę od czoła za pomocą, chusty, czapki lub ozdobnych spinek do włosów. Odpowiedni makijaż również może w pewnym stopniu odwrócić uwagę od czoła ? pamiętaj, że ciemne ukrywa, a jasne uwydatnia. Zaprzyjaźnij się z pudrem brązującym (najlepiej matowym, który nie ma świecących drobinek) i nałóż go na czoło. Brodę i policzki możesz z kolei rozjaśnić.

Jakich fryzur powinnaś unikać?

Przede wszystkim zrezygnuj z wysokich upięć, które dodatkowo wydłużą optycznie Twoją twarz. Krótkie cięcia również mogą wyglądać niekorzystnie w Twoim przypadku. Zrezygnuj z grzywki na środku głowy na rzecz tej z boku.

Jeśli nie wiesz, w jakiej fryzurze będziesz wyglądać najlepiej, warto udać się do stylisty lub skorzystać z darmowego kreatora fryzur dostępnego w Internecie.

Polecamy: Naturalne sposoby na proste włosy

Jak zamaskować wysokie czoło?

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawy i przydatny artykół. Jeszcze do nie nadawna sama mierzyłam się z problemem wysokiego czoła. Postawiłam na grzywke, zaryzykowałam i zrobiłam prostą. Wszyscy mi mówią, że lepiej wyglądam, nawet osoby z którymi normalnie nie rozmawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj