Źródło: Pinterest

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, skąd biorą się dziewczęce ?fochy” i co mają one na celu? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

Dlaczego dziewczyny strzelają fochy?

Co ma na celu popularny foch?

Masz dotkliwie odczuć, że Twojej dziewczynie coś się nie podoba, samemu domyślić się o co chodzi i oczywiście przeprosić za swoje winy! Karą za Twoje złe zachowanie, jest ignorowanie Ciebie i skwaszona mina. Częstym objawem jest jeszcze odpowiedź ,,nic”, na pytanie o co chodzi. To nic, zawsze oznacza COŚ.

Jak się przed tym bronić?

Mamy złe wieści – foch przychodzi znienacka, niespodziewanie i nie da mu się zapobiec. Wystarczy byle drobiazg, rozmowa z ładną koleżanką, nieopuszczona klapa, albo końcówki włosów skrócone o 2 centymetry, których Ty nie zauważyłeś. Kiedy zobaczysz, że foch zawładnął Twoją ukochaną, skup się i najlepiej przeanalizuj swoje zachowanie tego dnia (Uwaga! To może dotyczyć czegoś, co działo się wcześniej lub po prostu kilku skumulowanych sytuacji). Minuta po minucie. MOŻE coś Ci się przypomni, a może nie. To loteria.

Przepraszać czy nie przepraszać?

Z tym dylematem musisz się zmierzyć – odpuścić dla świętego spokoju (dzień i tak może być już spisany na straty, jeśli dziewczyna będzie miała wciąż zły humor, no chyba, że naprawdę postarasz się ją rozweselić), czy twardo stać przy swoim i nie godzić się z nią.

Pamiętaj, że związek to ciągła praca dwóch stron nad sobą. W tej wojnie oboje możecie wygrać, ale tylko współpracując ze sobą. Zawziętość działa na Waszą niekorzyść, bo czy warto tracić czas, który moglibyście spędzić razem, na bezsensowne obrażanie się?

Sposoby walki z fochem:

Wyciągasz rękę na zgodę. Wymuszasz na dziewczynie, żeby powiedziała o co się obraziła i przepraszasz za swoje przewinienia. Za tydzień masz powtórkę (opcja dla mięczaków);
Oko za oko, ząb za ząb, a foch za focha. Skoro ona się obraża, to Ty też się obrażasz i żadne z Was nie odpuszcza. Długo tak można? Pewnie tak;

Czekasz aż emocje opadną (zostawiasz ją samą, jeśli mówi, że tak chce. Podkreślamy słowo mówi, bo to, że tak mówi, nie znaczy, że tak myśli, ale w końcu za swoje słowa, trzeba ponosić konsekwencje) i na spokojnie rozmawiasz z dziewczyną. Obrażanie się, nie jest najlepszym sposobem, żeby coś zmienić/poprawić. Nie prościej byłoby po prostu powiedzieć, co ją wkurzyło? Zaoszczędzilibyście mnóstwo czasu i pewnie dałoby to lepszy efekt niż traktowanie Cię jak powietrze. Może warto to uświadomić ukochanej.

Czytaj także: Jak radzić sobie z kryzysem w związku?

Dlaczego dziewczyny strzelają fochy?
Źródło: Pinterest

Źródła zdjęć: http://weheartit.com | http://vampchixreadbooks.blogspot.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj