Otaczają Cię zdjęcia dziewczyn o idealnych figurach, a Ty wciąż bezskutecznie próbujesz zrzucić brzuszek? Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego nie musisz tego robić.

Większość z nas marzy o płaskim brzuchu, ale nie zawsze jest to takie łatwe do osiągnięcia. A może gra wcale nie jest warta świeczki i nie musisz za wszelką cenę dążyć ,,idealnej” sylwetki? W tym wpisie podamy Ci kilka argumentów, przemawiających za tym, że nie musisz tego robić.

#1. Lepiej mieć odstający brzuch niż depresję

Ćwiczysz, odmawiasz sobie jedzenia, a brzuch nadal nie jest taki jakbyś chciała? To musi być bardzo dołujące. Złość, smutek, rozczarowanie to uczucia, które towarzyszą nam, gdy przegrywamy walkę o idealne ciało. Może lepiej nie katować się, tylko wyluzować?

#2. W modzie są ciuchy high waist

Może i odstający brzuszek nie jest mega fajny, ale aktualne trendy nam sprzyjają. Spodnie i spódnice z wysokim stanem sprawiają, że nawet ubierając krótki top, zakryjemy mankamenty naszej figury i tylko my będziemy o nich wiedzieć – świat ich nie zobaczy 🙂

#3. Brzuch nie świadczy o tym, kim jesteś

Niektóre nastolatki myślą, że brak idealnej figury świadczy o tym, że są one gorsze od zgrabniejszych koleżanek. To oczywiście nieprawda, bo choć media próbują nam wmówić coś innego, to nasze ciało nie jest wyznacznikiem naszej wartości.

#4. Możesz poświęcić czas i energię na inne rzeczy

Okej, próbujesz schudnąć (albo i nie), a Twój brzuch wygląda, jak wygląda. Ale… co z tego? Z pewnością masz mnóstwo innych zalet, a jeśli nie, to przestając się na siłę odchudzać, zyskujesz czas na inne rzeczy.

#5. Kiedyś przestanie mieć to znaczenie

Jeśli myślisz o tym, by kiedyś urodzić dziecko, to musisz być przygotowana na to, że po ciąży ciało się zmienia. Twój ciężko wypracowany, płaski brzuch, może przestać być taki płaski. Oczywiście nie zachęcamy do zaniedbywania siebie i swojej sylwetki, ale przychodzi taki moment w życiu, że priorytety się zmieniają. To, co dawniej było sprawą życia lub śmierci, przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

W tym wpisie chciałyśmy uświadomić Ci, że nie musisz za wszelką cenę dążyć do płaskiego brzucha. Oczywiście nie zachęcamy do zaniedbywania siebie, ale jeśli bezskutecznie próbujesz i nic z tego nie wychodzi, to zastanów się, czy naprawdę warto.

Czytaj także: 5 głównych błędów treningowych

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj