Źródło: Favim

Czy wiesz o tym, że kremy z filtrem należy stosować przez cały rok? Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego!

Coraz więcej dziewczyn uświadamia sobie, że promienie słoneczne mają negatywny wpływ na naszą skórę. Choć opalone ciało wygląda atrakcyjnie, zaczynamy szukać alternatyw dla smażenia się na słońcu. Latem chronimy nasze twarze, stosując kremy z filtrem i nakrycia głowy, bo przecież cerę możemy przyciemnić balsamem albo odpowiednim makijażem. Jeżeli Ty również dbasz o skórę w ten sposób, to świetnie! Musisz jednak wiedzieć, że taka ochrona jest Ci potrzebna nie tylko latem, ale również w pozostałe miesiące.

Dlaczego powinnaś stosować kremy z filtrem przez cały rok?

Nasza skóra jest narażona na działanie promieniowania UV przez cały rok. Bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy w ogrodzie, wystawiamy się na działanie promieni słonecznych. Oczywiście z największym natężeniem mamy do czynienia latem, przebywając na dworze. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy bagatelizować zagrożenie przez pozostałą część roku.

Dlaczego należy stosować kremy z filtrem?

Oto dwa główne powody, dla których powinnaś to robić:

  • ochrona przed rakiem skóry
  • spowolnienie procesu starzenia się skóry.

Jesienią oraz zimą nie odczuwamy zazwyczaj działania promieni słonecznych, bo nasza skóra nie zmienia koloru. Niestety zarówno promienie UVA (powodujące starzenie się skóry), jak i UVB (odpowiadające za oparzenia) oddziałują na nas.

O czym należy pamiętać, stosując kremy z filtrem?

Dobierz odpowiedni produkt

Wybieraj kosmetyki z wysokim SPF (Sun Protection Factor), który określa ile razy mniej promieniowania UVB przedostaje się do skóry po aplikacji danego produktu. Jak widzisz SPF nie odnosi się do promieniowania UVA, dlatego, aby mieć pewność, że stosujesz jak najlepszą ochronę, szukaj na opakowaniu oznaczenia UVA w kółeczku.

Pilnuj terminu ważności

Choć w przypadku zwykłych kremów bądź kosmetyków do makijażu, zdarza nam się nie zwracać uwagi na datę terminu ważności, kiedy chodzi o kremy z filtrem, należy tego bezwzględnie przestrzegać. Przeterminowane produkty nie zapewniają właściwej ochrony.

Nakładaj odpowiednią ilość kosmetyku

Często popełnianym błędem jest nakładanie zbyt małej ilości kremu. Warstwa nie musi być bardzo gruba, jednak należy pamiętać o tym, że pod wpływem potu bądź pocierania skóry, działanie produktu maleje. Podobnie dzieje się po kąpieli (np. w jeziorze). Nawet, jeśli stosujesz kosmetyki wodoodporne, po namoczeniu i osuszeniu skóry, powinnaś nałożyć je ponownie.

Czytaj także: Dlaczego nie powinnaś używać żelu pod prysznic do depilacji?

bezpieczne opalanie
Zdjęcie autorstwa Retha Ferguson z Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj