Źródło: Pinterest

Sprawdź, dlaczego wciąż trafiasz na nieodpowiednich chłopaków.

Szukanie miłości to nie taka prosta sprawa. Jak to jest jednak, że niektórym się to udaje, a inni mają z tym problem? Czy to kwestia szczęścia? Sprawdź, co może być przyczyną ,,pecha w miłości”!

Szukasz na siłę

Miłość zazwyczaj przychodzi do nas w najmniej spodziewanym momencie. Jeśli koniecznie chcesz mieć chłopaka, bardzo możliwe, że przymykasz oko na wiele jego wad i ignorujesz sygnały świadczące o tym, że do siebie nie pasujecie, tylko po to, żeby nie być sama.

Szukasz nie tam, gdzie trzeba

Dyskoteka to nie najlepsze miejsce, żeby znaleźć chłopaka (choć oczywiście zdarzają się takie przypadki). Zazwyczaj faceci przychodzą tam, żeby się wyluzować i napić, ewentualnie poderwać jaką dziewczynę, ale niekoniecznie taką, z którą w przyszłości chcieliby wziąć ślub. Internet jest nieco bardziej odpowiednim miejscem, jednak jest tam dużo osób, które podają nieprawdziwe dane na swój temat, a zweryfikować możesz to dopiero podczas spotkania na żywo. Gdzie więc szukać? Najlepszym miejscem jest szkoła, uczelnia bądź praca, ale może to być również siłownia, basen lub koło zainteresowań.

Za bardzo skupiasz się na wyglądzie

Oczywiście wygląd jest ważny, ale nie powinien stanowić priorytetu w wybieraniu chłopaka. Często bowiem zdarza się tak, że przystojny chłopak doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podoba się dziewczynom i wykorzystuje to po to, aby się nimi bawić.

Przyczyna może tkwić głębiej

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo zachowanie naszych rodziców wobec nas, na wpływ na nasze życie miłosne. Jeśli dziewczyna pochodzi z rozbitej rodziny lub ojciec nie był za bardzo obecny w jej życiu (bo np. pracował za granicą lub nie zajmował się córką), może ona mieć problem ze stworzeniem udanego związku. Często wtedy wiąże się ona z chłopakiem, który po prostu zwraca na nią uwagę (ponieważ w dzieciństwie tego nie miała) i nawet jeśli jego zachowanie jej nie pasuje, to nie rezygnuje z tej relacji, bo nie chce być sama.

Niska samoocena

Czasami brak wiary w siebie sprawia, że nie wierzysz w to, że zasługujesz na kogoś lepszego. Warto popracować nad swoją samooceną, zamiast tracić czas z kimś, kto Cię nie docenia lub źle traktuje.

Ubierasz się prowokacyjnie

Jeśli głębokie dekolty i krótkie spódniczki to Twój znak rozpoznawczy, nie dziw się, że trafiasz na nieodpowiednich chłopaków. Żaden wierny i uczciwy facet, który szuka dziewczyny na stałe, nie spojrzy na Ciebie, bo sama nie wyglądasz jakbyś szukała tego jedynego, a raczej prowokowała facetów i skakała z kwiatka na kwiatek.

Jak przestać wybierać nieodpowiednich chłopaków?

Zrób listę cech, które powinien mieć Twój wymarzony chłopak. Potem pomyśl, czy są to rzeczywiście Twoje opinie, czy np. słowa matki. Odrzuć wszystkie, które nie są Twoje i zastanów się, czego brakowało Ci w poprzednich związkach. Jeśli do jakiegoś chłopca Twoje serce zabije mocniej, zadaj sobie pytanie – co będzie was łączyć za dziesięć lat. To ostudzi Twoje miłosne hormony.

Pamiętaj! Jeśli każdy z Twoich poprzednich chłopaków okazał się ,,głupkiem”, to znaczy, że w Tobie tkwi problem i musisz przeanalizować, co jest jego przyczyną. Dlaczego dajesz szansę tylko takim chłopakom, a innych spławiasz? Czasami, żeby to odkryć potrzeba jest wizyta w psychologa, jednak warto, żebyś sama przyjrzała się sobie i odkryła co jest przyczyną Twojego ,,pecha w miłości”.

Polecamy: Po czym rozpoznać wartościowego chłopaka?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj