Źródło: Pinterest

Poznaj wady mieszkania w internacie.

Niedawno pisałyśmy o zaletach mieszkania w internacie (możecie o tym poczytać we wpisie: Zalety mieszkania w internacie), więc przyszła pora na wady tego rozwiązania. Ten wpis nie ma na celu nikogo zniechęcać, ale warto wiedzieć na co się trzeba nastawiać.

Wady mieszkania w internacie

Tęsknota za rodziną. Choć w dzisiejszych czasach rozłąka nie jest aż tak bolesna, bo przecież mamy telefony, internet i dużo możliwości, żeby się przemieszczać, to i tak dla osoby, która jest bardzo zżyta ze swoją rodziną, wyjazd do internatu może być ciężki.

Przyspieszony kurs dorastania. Nie każdy jest na to gotowy w tak młodym wieku, chociaż z drugiej strony niektórzy nigdy nie są na to gotowi 🙂 Choć na początku może być ciężko, każdy się po pewnym czasie przyzwyczaja.

Kontrola przez wychowawców. Choć rodzice są daleko, mieszkanie w internacie nie oznacza pełnej swobody i robienia czego się chce. W internacie obowiązują np. godziny policyjne, w czasie których nie można wychodzić ,,na miasto”.

Brak prywatności. Dzielenie pokoju z jedną lub kilkoma zupełnie obcymi osobami może być dla niektórych szokiem. Istnieje ryzyko, że nowi współlokatorzy nie przypadną nam do gustu, ale w kryzysowych sytuacjach interweniują wychowawcy.

Wspólna łazienka. Brak swojego kąta to jedno, ale łazienki w internatach są zazwyczaj dzielone na kilka pokoi. Dla niektórych może to być krępujące, choć kiedy nie ma wyjścia, trzeba po prostu przywyknąć.

Jeśli planujesz mieszkać w internacie i boisz się, jak to wszystko będzie wyglądać, to głowa do góry. Dla większości osób jest to wspaniały czas, który później wspominają z radością, a przyjaźnie, które zaczęły się w tamtym okresie, zostają nieraz na całe życie.

Polecamy: Wszystko co musisz wiedzieć na temat egzaminu ósmoklasisy

mieszkanie w internacie
Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj