shopping
Źródło: https://favim.com/image/1332015

W tym wpisie podpowiemy Ci, jak oszczędzać na zakupach.

Chciałabyś zaoszczędzić na zakupach, ale nie wiesz jak to zrobić? W tym wpisie przedstawiamy kilka przydatnych trików, które pomogą Ci nie wydać majątku podczas shoppingu.

Ile razy zdarzyło Ci się spojrzeć po odejściu od kasy na paragon i złapać się za głowę? Pewnie nie raz. Każda z nas to przeżyła. Najważniejsze jednak to nie powielać tego błędu, tylko znaleźć na niego sposób. Na szczęście można uniknąć przepłacania, a metod na to jest kilka.

Jak oszczędzać na zakupach?

1. Na zakupy idź z listą

To najlepszy sposób, żeby kupić dokładnie to, po co się przyszło. Lista sprawi także, że o niczym nie zapomnisz, więc nie będziesz musiała wracać do sklepu, gdzie jak wiadomo czai się wiele pokus.

2. Nie nabieraj się na promocje

Wiele produktów możemy kupić w promocji 2+1 albo kup 3, a 4 dostaniesz gratis itp. Zanim jednak złapiesz się na taką okazję, zastanów się, cz faktycznie potrzebujesz tylu rzeczy? Jeżeli promocja dotyczy jedzenia lub kosmetyków, to upewnij się, czy data ważności nie jest zbyt bliska.

3. Zwracaj uwagę na ceny

Jeśli kupujesz w kilku sklepach to przeanalizuj ceny poszczególnych produktów i kupuj tam, gdzie jest taniej. Nawet jeśli różnica wynosi kilka złotych, to w perspektywie miesięcy może zrobić się z tego dość pokaźna kwota.

4. Ubrania kupuj na wyprzedażach

Bądź jednak ostrożna, bo zdarza się, że sklepy podnoszą wpierw cenę, którą później przekreślają i naklejają nową, ,,niższą”. W skrajnych przypadkach zdarza się, że cena po obniżce jest wyższa niż przed nią. Jest to oczywiście nielegalne, ale się zdarza. Warto jednak polować na okazje oraz zaglądać do outletów.

5. Nie kupuj na głodniaka

Głodny, nie jesteś do końca sobą. Ta zasada sprawdza się również podczas zakupów. Jeśli będziesz robić zakupy z pustym żołądkiem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupisz nie tylko więcej, ale że w Twoim koszyku znajdą się niezdrowe gotowce (w końcu po zakupach będziesz chciała zjeść coś jak najszybciej, a nie sterczeć przy garach przez 40 minut).

6. Kupuj rzadziej, a więcej

Choć jednorazowy rachunek na 200 czy 300 złotych może przerażać, to tak naprawdę zakupy za taką kwotę raz w tygodniu, są tańsze niż te robione w osiedlowym sklepie co drugi dzień.

Polecamy: Niedziele handlowe w 2019 roku

Źródło: https://favim.com/image/1332015/

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj