Poznaj ekspresowy trening, dzięki któremu schudniesz już w 3 tygodnie.

Chciałabyś schudnąć, ale szybko tracisz zapał? Nasz ekspresowy trening pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy w krótkim czasie. Pierwsze efekty ćwiczeń zauważysz już po 3 tygodniach, pod warunkiem, że będziesz ćwiczyć 5-6 razy w tygodniu i zmienisz swoje nawyki żywieniowe.

Żeby osiągnąć możliwie jak najlepsze efekty w krótkim czasie musisz przeplatać ćwiczenia cardio z treningiem siłowym. Najlepiej będzie wykonywać je co drugi dzień. Trening powinien trwać minimum 30 minut – jeśli nie masz więcej czasu w ciągu dnia, to poświęć go tyle, ile możesz.

Ćwiczenia cardio

Znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność – taniec, skakanie na skakance, bieganie, rower, basen… Możliwości masz dużo. Jeśli nie umiesz zdecydować się na jedną rzecz, to próbuj wszystkiego po kolei. Dzięki temu nie znudzisz się tak szybko.

Ćwiczenia siłowe

Wcale nie musisz zapisywać się na siłownię, żeby móc wykonywać ćwiczenia siłowe. Wystarczą hantle, a jeśli ich nie masz, to nawet butle z wodą. Skup się na dokładnym i poprawnym wykonywaniu powtórzeń, a nie na ilości. Kiedy opanujesz już tę sztukę, możesz podkręcić tempo ćwiczeń. Pamiętaj, aby po każdej serii się rozciągać!

Znajdź złoty środek

Każdy organizm jest inny i potrzebuje więcej lub mniej czasu na regenerację. Musisz odkryć jak jest w Twoim przypadku, aby dobrać dla siebie odpowiednią ilość treningów. Zbyt mała ich ilość sprawi, że na efekty będziesz musiała dłużej czekać, a zbyt duża, że się przetrenujesz i szybko zniechęcisz.

Zmień nawyki żywieniowe

Żeby schudnąć musisz nie tylko zacząć ćwiczyć, ale również zdrowo się odżywiać. Same ćwiczenia ujędrnią Ci skórę i z pewnością wpłyną pozytywnie na Twoje zdrowie, ale niestety nie sprawią, że schudniesz, szczególnie jeśli po ćwiczeniach będziesz się nagradzać słodkim batonem lub jakimś fast foodem.

Przykładowy trening*

Na początek zacznij od skakania na skakance. Ilość minut dopasuj do swoich możliwości, ale staraj się stopniowo wydłużać czas skakania. Następnie przejdź do ćwiczeń z hantlami. Możesz każdego dnia skupić się na innej części ciała: ramiona, pośladki, nogi, brzuch. Każde z ćwiczeń wykonuj przez minutę, skupiając się na poprawnym wykonaniu. Pomiędzy seriami możesz również poskakać lub zrób to na sam koniec. Pół godziny takiego treningu potrafi nieźle wymęczyć!

Polecamy: TOP 5 zasad zdrowego odżywiania

*Pamiętaj, żeby skonsultować się z lekarzem zanim zaczniesz wykonywać ćwiczenia obciążające stawy. Zadbaj także o odpowiednie obuwie i nigdy nie pomijaj rozgrzewki przed oraz rozciągania po treningu!

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj