Europejskie hity kinowe
Źródło: Pinterest

Chciałybyśmy przedstawić Wam europejskie filmy kinowe, które są warte uwagi.

W dzisiejszym wpisie możecie przeczytać informacje o poszczególnych gatunkach dużego ekranu, takich jak: dramat, komedia romantyczna oraz film biograficzny.

Europejskie hity kinowe CZĘŚĆ 1

1. ?Niewinne” (2016) ? dramat opowiadający o gwałtach na polskich zakonnicach, dokonanych przez żołnierzy Armii Czerwonej. Akcja filmu rozgrywa się tuż po drugiej wojnie światowej. Do szpitala oddalonego kilkanaście kilometrów od zakonu przybywa siostra, która prosi młodą lekarkę o pomoc dla umierającej kobiety. Wszystko musi odbyć się jednakże w tajemnicy. Scenariusz filmu jest oparty na listach, raportach i pamiętnikach Madeleine Pauliac – francuskiej lekarki.

2. ?Oświadczyny po irlandzku” (2010) ? komedia romantyczna w reżyserii Anandy Tuckera. Główna bohaterka wyrusza do Dublina, aby oświadczyć się przebywającemu tam ukochanemu. Zgodnie z tradycją może to zrobić 29 lutego, ponieważ w tym dniu chłopak nie ma prawa odmówić. Z powodu pogody pojawiają się jednak komplikacje. W dotarciu na miejsce pomaga jej pewien barman. Jak myślicie, czy Annie uda się dotrzeć na czas?

3. ?Niczego nie żałuję ? Edith Piaf” (2007) ? film biograficzny przedstawiający życie legendarnej francuskiej piosenkarki. Historia rozpoczyna się od trudnego dzieciństwa Piaf, w którym została porzucona przez matkę. Opiekę nad nią sprawowała babcia ? właścicielka domu publicznego. Trudna sytuacja finansowa sprawiła, że zaczęła ona śpiewać na ulicy. I w taki oto sposób rozpoczęła swoją drogę do sławy, która była również pełna nieprzyjemnych wydarzeń. W ekranizacji wykorzystano oryginalne nagrania artystki.

Polecamy: 20 filmów z motywem Świąt Bożego Narodzenia

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj