Źródło: Pinterest

Sprawdź, jak dobrać odpowiednie okulary do Twojego kształtu twarzy.

Odpowiednie dobranie okularów do kształtu twarzy jest bardzo ważne, ponieważ to dzięki nim możemy odwrócić uwagę od jej niedoskonałości. Trzeba pamiętać, że przy wybieraniu oprawek, nie można kierować się tylko swoim gustem, gdyż nie wszystkie oprawki pasują do każdego kształtu twarzy. Jak więc wybrać idealne oprawki? W tym wpisie znajdziesz kilka rad.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Po pierwsze musisz wiedzieć jaki kształt ma twoja twarz. Wyróżniamy następujące kształty:

  • Kwadratowy,
  • Okrągły,
  • Owalny,
  • Trójkątny
  • Sercowaty,
  • Podłużny (prostokątny),
  • Diamentowy.
Twarz kwadratowa

Przy tym kształcie twarzy najlepiej jest tak dobrać oprawki, aby złagodzić jej wyraziste rysy. Nadają się do tego okulary, które są owalne/zaokrąglone. Dobrze jest, gdy mają one kolor przyciągający uwagę, ponieważ skupią one uwagę na oczach, a nie na mocno zarysowanej szczęce. Proponujemy odważne wyraziste barwy, takie jak czerwień, pomarańcz, zieleń czy niebieski.

Twarz okrągła

Z racji tego, iż okrągła twarz nie ma żadnych kątów, oprawki powinny być kanciaste. Oprawki w kocim stylu (zwężane ku górze), sprawią że buzia optycznie się wysmukli. Jeśli nie podobają Ci się takie oprawki, wybierz kształt prostokątny. Wybieraj ciemne kolory.

Twarz owalna

Ten kształt twarzy jest najbardziej uniwersalny, w związku z czym jej szczęśliwe posiadaczki mają więcej możliwości przy wyborze oprawek. Polecamy okulary z zaokrąglonym dołem i uniesioną górą oprawek.

Twarz trójkątna

Charakteryzuje się szeroką dolną częścią twarzy i wąskim czołem. Najbardziej będą tu pasować grubsze, ciemne oprawki, które odciągną uwagę od żuchwy. Idealne dla Ciebie będą: prostokątne, owalne lub tzw. ,,kocie”.

Twarz sercowata (odwrócony trójkąt)

W tym przypadku najlepiej zakupić jasne oprawki o zaokrąglonym kształcie, które optycznie wyszczuplą szerokie czoło.

Twarz podłużna (prostokątna)

Tu najlepiej sprawdzą się oprawki o kwadratowym lub okrągłym kształcie. Strzeż się cienkich oprawek. Dobrze sprawdzą się okulary lekko zakrzywione po bokach i bogato zdobione, co optycznie zaokrągli buzię.

Twarz diamentowa

Przy tym typie twarzy (wąskie czoło i broda, wystające kości policzkowe) najlepsze będą grube okrągłe lub owalne oprawki lub takie, których gdzie dolna część jest niewidoczna.

Czytaj także: Jaki kształt brwi pasuje do Twojej twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj