jak zdobyć zaufanie rodziców
Źródło: Cutewallpaper.org/21/sad-girl-tumblr/view-page-21.html

Twoi rodzice przestali Ci ufać? Sprawdź, jak na nowo zdobyć ich zaufanie!

Relacja z rodzicami często jest burzliwa, szczególnie kiedy jesteśmy w okresie dojrzewania. Nastolatkom często przychodzą do głowy różne pomysły, a konsekwencją niektórych może być utrata zaufania ze strony rodziców. Jak naprawić swoje błędy i odzyskać utracone zaufanie? Wypróbuj nasze sprawdzone sposoby.

Jak na nowo zdobyć zaufanie rodziców?

#1. Przyznaj się do swoich błędów

Czasami mamy poczucie niesprawiedliwości i nie potrafimy zgodzić się z decyzjami naszych rodziców. Kiedy jednak emocje opadną, zaczynamy dostrzegać, że może jednak to my nie mamy racji. W takich momentach warto schować dumę do kieszeni i zdecydować się na szczerą rozmowę z rodzicami. Z pewnością docenią oni taką dojrzałą postawę.

#2. Zachowuj się odpowiedzialnie

Nie ma lepszego sposobu na udowodnienie rodzicom, że zasługujemy na drugą szansę niż pokazanie tego swoim zachowaniem. Zacznij postępować w taki sposób, aby rodzice widzieli, że jesteś osobą odpowiedzialną i mogą Ci ufać, a przyjdzie w końcu taki moment, że to nastąpi.

#3. Zapytaj rodziców, czego od Ciebie oczekują

Może się zdarzyć, że porozmawiasz szczerze z rodzicami, przeprosisz ich za swoje zachowanie, będziesz się starać i… nic się nie zmieni. Krokiem naprzód może być zapytanie opiekunów, co masz zrobić, aby znowu zaczęli Ci ufać. Możliwe, że sami się jeszcze nad tym nie zastanawiali i dlatego sytuacja nadal nie uległa zmianie.

#4. Przypomnij rodzicom, że sami także popełniali błędy

Wyciąganie takich argumentów w rozmowie z rodzicami wiąże się z pewnym ryzykiem – nie możesz do końca przewidzieć, jak potoczy się dalsza dyskusja. Być może usłyszysz, że za swoje zachowanie byli surowo karani albo że ich błędy w porównaniu z Twoimi to ,,pikuś”. Ważne, żebyś nie dała ponieść się wtedy emocjom i unikała oskarżycielskiego tonu, bo to zadziała jedynie na Twoją niekorzyść.

Pamiętaj, że utracone zaufanie nie łatwo jest odzyskać, ale jeśli wykażesz się cierpliwością i będziesz zachowywać dojrzale, to rodzice z pewnością prędzej czy później to zauważą.

Czytaj także: Jak przestać się zamartwiać?

jak zdobyć zaufanie rodziców
Źródło: https://weheartit.com/entry/153421568

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj