Źródło: Pinterest

Jesteś świeżo po wielkiej kłótni z chłopakiem i nie wiesz jak powinnaś się zachować? A może często się sprzeczacie i ten problem pojawia się za każdym razem? Ten wpis jest dla Ciebie!

Kłótnie zdarzają się w każdym związku i najczęściej nic nie możemy na to poradzić. Każdy przechodzi przez to inaczej – czasami są to tzw. ,,ciche dni”, a u innych krzyki, trzaskanie talerzami albo nawet wyzwiska. Szacunek do drugiej osoby to bardzo ważna kwestia i nie powinniśmy o nim zapominać nawet w trakcie sprzeczek. Dziś jednak nie o tym. Bez względu na to czy kłótnia trwa 10 minut, godzinę czy 3 dni, przychodzi wreszcie taki moment, że jedna strona wyciąga rękę na zgodę. Jeśli nadal jesteśmy wzburzeni, może być nam ciężko przejść do porządku dziennego i zachowywać się jak zwykle. Co należy wtedy zrobić? Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych sposobów.

Jak się zachowywać po kłótni z chłopakiem?

#1. Porozmawiajcie

Gdy emocje już opadną, łatwiej jest rozmawiać. Jeśli jeszcze nie wszystko sobie wyjaśniliście, to warto spróbować to zrobić, pod warunkiem, że jesteście w stanie zrobić to na spokojnie. W przeciwnym wypadku może to doprowadzić do kolejnej kłótni. Tak czy inaczej warto jednak zapewnić chłopaka, że nie lubisz się z nim kłócić i powiedzieć, że źle się z tym czujesz. On z pewnością ma tak samo.

#2. Przytul go

W czasie kłótni nierzadko padają słowa, których później żałujemy. Być może przez moment czuliście się jak wrogowie a nie para zakochanych, dlatego dobrze byłoby odbudować łączącą Was bliskość. Najlepszym sposobem jest oczywiście dotyk, dlatego podejdź do niego i po prostu go przytul.

#3. Powiedz ,,przepraszam”

Wiemy jak ciężko to słowo przechodzi przez usta, ale uwierz, że warto je wypowiedzieć. Jeśli choć w minimalnym stopniu przyczyniłaś się do kłótni, to schowaj dumę do kieszeni i pokaż, że jest Ci przykro z tego powodu. To może być również pretekstem do dalszej rozmowy, która oczyści atmosferę między Wami.

#4. Zaproponuj mu coś, co oboje lubicie

Ponieważ ostatni czas nie był dla Was obojga zbyt przyjemny, na poprawę humoru zróbcie coś fajnego. Może to być spacer, film, jakaś gra lub wspólne gotowanie. Ważne, żebyście oboje poczuli się lepiej.

#5. Idźcie na randkę

Zmiana otoczenia powinna poprawić Wam humory. Wybierzcie miejsce, gdzie będziecie mogli swobodnie porozmawiać, ale postarajcie się omijać niewygodne tematy. To ma być przyjemność i sposób na oderwanie się od ponurych myśli. Po prostu się wyluzujcie i miło spędźcie czas.

#6. Dajcie sobie chwilę wytchnienia

Czasami najlepszym wyjściem jest po prostu zdystansowanie się i chwilowy odpoczynek od siebie. Skup się na sobie i nie myśl o kłótni. Pozwoli Ci to zatęsknić za ukochanym i jeszcze bardziej docenić Waszą relację.

Czytaj także: O co kłócą się zakochani?

kłótnia z chłopakiemŹródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj