Źródło: Pinterest

Początek jesieni to dobry czas na uprawianie sportów na świeżym powietrzu. Sprawdź, jakie aktywności są idealne na tę porę roku.

Początki jesieni są najczęściej dość pogodne. Jeśli tylko nie pada deszcz, śmiało można ćwiczyć na świeżym powietrzu, szczególnie że temperatury są niższe niż latem. Warto wykorzystać okazję, gdyż zimą mamy ograniczone możliwości. Skorzystaj z naszych propozycji jesiennych aktywności!

Sporty, które można uprawiać jesienią

Rower

Jazda na rowerze to aktywność, na którą możemy sobie pozwolić praktycznie przez 3/4 roku. Dopóki drogi nie są pokryte śniegiem i lodem, nie ma przeciwwskazań do uprawiania tej dyscypliny sportu. Z uwagi na chłodne powietrze, starajmy się oddychać przez nos i używajmy pomadek ochronnych na usta.

Jogging/bieganie

Niektórzy twierdzą, że jesień (i wiosna) są najlepszymi porami roku jeżeli chodzi o bieganie. Wysokie temperatury utrudniają trenowanie, dlatego okres od września do grudnia (a właściwie do pojawienia się przymrozków) jest idealny do uprawiania joggingu.

Basen

Pływanie to dla większości osób duża frajda, dlatego latem korzystają z każdej sposobności, aby wybrać się nad jezioro. Jesienią jest to oczywiście niemożliwe ze względu na niską temperaturę wody i powietrza, ale na szczęście mamy alternatywy w postaci pływalni.

Nordic walking

Spacer to idealna forma ruchu dla każdego, jednak te niepozorne kijki mogą się w tym przypadku bardzo przydać. Podczas tego treningu angażowane są nie tylko mięśnie nóg, ale również ramion, klatki piersiowej czy pleców. Nordic walking zyskuje coraz większą popularność, szczególnie że tak naprawdę jest to sport dla każdego!

Tennis / squash

Jeśli lubisz grać w tennisa, to jesienią nadal bez przeszkód możesz uprawiać ten sport. W przypadku brzydkiej pogody koniecznie wybierz się na squasha, który jest nawet bardziej męczący niż tradycyjny tennis.

Jakie sporty uprawiasz najchętniej jesienią? Napisz nam w komentarzu!

Czytaj także: Co ćwiczyć zamiast cardio?

Sporty, które można uprawiać jesienią

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj