Źródło: Pinterest

Sprawdź, jak wiele korzyści (i radości) daje ,,najzabawniejszy trening świata”, czyli kręcenie hula-hoop!

Dla większości z nas hula-hoop to zabawa z dzieciństwa. To niepozorne kółko nadaje się jednak nie tylko do zabawy, ale również do ćwiczeń! Już 30 minut dziennie wystarczy, aby po dwóch tygodniach zobaczyć pierwsze efekty. Szczuplejsza talia i uda, wzmocnione mięśnie brzucha, silniejszy kręgosłup, wysmuklone ramiona? To wszystko jest możliwe! Poniżej przedstawiamy Wam korzyści płynące z kręcenia hula-hoop. Kto by pomyślał, że jest ich aż tyle!

Korzyści ćwiczeń z hula-hoop:

 1. Jest przyjemnym sposobem na szybkie spalenie zbędnych kalorii (pół godziny – około 210 kcal);
 2. Modeluje talię ,,jak u osy”;
 3. Wzmacnia i uelastycznia kręgosłup;
 4. Poprawia postawę ciała;
 5. Kształtuje mięśnie brzucha i pośladków;
 6. Walczy z tzw. boczkami;
 7. Skutecznie zwalcza cellulit;
 8. Przy pomocy tej obręczy można także wykonać trening ud i ramion.

Korzyści z kręcenia hula-hoop

Jak ćwiczyć z hula-hoop?

#1. Wybór odpowiedniego hula-hoop:
 • Tradycyjne –  jest to najprostszy i lekki model hula-hoop. Nadaje się szczególnie dla osób początkujących, ze słabymi mięśniami. W miarę postępów w treningach, dla dociążenia obręczy można wsypać do niej piasek lub groch.
 • Składane masujące bez wypustek – cięższe niż to tradycyjne, jest też pofalowane od wewnątrz, przez co dodatkowo ujędrnia skórę.
 • Składane masujące z wypustkami – takie hula-hoop na wewnętrznej stronie usiane jest specjalnymi, masującymi wypustkami. Ćwiczenie z tym modelem jest najefektywniejsze i pomaga zwalczyć cellulit.

Optymalną wielkość hula-hoop możemy sprawdzić stawiając obręcz przed sobą – powinna sięgać początku żeber. Jeśli chodzi o ciężar, waga koła, przy której nie powinno być problemów z ćwiczeniami to 2 kg.

#2. Przykładowe ćwiczenia

Na talię. Zwykłe, standardowe kręcenie hula-hoop: stań w niewielkim rozkroku z lekko ugiętymi nogami w kolanach. Wprowadź koło w ruch mocno popychając je w jedną stronę w okolicy talii. Utrzymuj je na tej wysokości kołysząc biodrami w przód i w tył. Jeśli to ćwiczenie masz opanowane, możesz spróbować kręcić obręczą w taki sposób, by ta wędrowała w górę, a potem wracała w dół.

Na ramiona. Nałóż hula-hoop na przedramię i kręć ręką, wprowadzając obręcz w ruch.

Na pośladki (+brzuch).  Połóż się na podłodze i unieś nogi do góry. Między rozszerzonymi łydkami umieść hula-hoop i powoli opuszczaj nogi, a potem podnoś, cały trzas trzymając nimi koło.

Na uda. Tak jak przy poprzednim ćwiczeniu, połóż się na plecach. Unieś jedną nogę i staraj się zakręcić hula-hoop na wysokości dolnej części łydki.

Uwaga! Pamiętaj, by trening na początku trwał tylko parę minut, gdyż zbyt intensywne ćwiczenia (szczególnie z hula-hoop z wypustkami) mogą powodować powstawanie siniaków.

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj