Agata wraz z chłopakiem postanowili przenieść ich związek o poziom wyżej. Jest jednak jeden problem. Czy można temu jakoś zaradzić?

Decyzja o rozpoczęciu współżycia, jest jedną z ważniejszych, które podejmujemy w życiu. Ma ona wpływ na nasz dalszy rozwój, a ewentualne złe doświadczenia mogą mieć negatywny wpływ na naszą przyszłość.

,,Cześć dziewczyny, proszę dodajcie mój list na stronę, bo jestem w takiej głupiej sytuacji i nie wiem co robić. Naprawdę nie wiem, bo kocham Grzesia, ale nie podoba mi się jego zachowanie. Już wyjaśniam o co chodzi. Jestem w związku od prawie roku i to mój pierwszy chłopak na poważnie. Ostatnio podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu współżycia i myślę, że jestem już na to gotowa. Jest tylko jeden problem.

Chodzi o to, że Grześ nie chce słyszeć o zabezpieczaniu się. Tzn on mi nie broni brania tabsów albo stosowania plastrów czy co tam jeszcze innego można stosować, ale nie chce stosować prezerwatyw. Ja wolałabym nie stosować antykoncepcji hormonalnej, bo boję się, że to mi wszystko rozreguluje, a w przyszłości nie będę mogła mieć dzieci. On znowu twierdzi, że stosowanie gumek jest poniżające dla chłopaka, bo to tak jakby miał to robić z jakąś obcą laską, a nie ze swoją ukochaną kobietą.

Jemu chodzi o to, że jakby miał to robić z jakąś przypadkową laską z klubu to wtedy rozumie stosowanie gumek, ale nie jak robi to ze mną. W ogóle ten przykład o tej lasce z klubu to mnie trochę załamał. On to tak powiedział jakby sobie wyobrażał, że mógłby się przespać z jakąś przypadkową laską. Myślę, że on taki nie jest, ale ogólnie to żeśmy się trochę pokłócili o to wszystko.

Nie czuję się gotowa na dziecko, skoro sama według prawa jestem jeszcze dzieckiem. Nawet nie mamy stałej pracy, a ślub to może weźmiemy za 3 lata. Nie chciałabym być samotną matką z dzieckiem. Tzn. no myślę, że Grześ by nas nie zostawił, ale jednak nie chcę dziecka przed ślubem.

Dziewczyny, jak mam go przekonać do stosowania gumek? Albo może znacie inne metody antykoncepcji? Plizka, poradźcie mi coś!”.

,,Mój chłopak nie chce się zabezpieczać!"Źródło zdjęć: http://favim.com

5 KOMENTARZE

  1. Tabletki antykoncepcyjne niczego Ci tam nie rozregulują, możesz śmiało łykać.

    Oznacz sobie potem po 3 i 6 tygodniach stosowania d-dimery żeby upewnić się, że nie dostaniesz zakrzepicy i życzę miłego użytkowania.

  2. Gumki to moim zdaniem słabe zabezpieczenie – ja nie jestem ich fanką. Musisz zrozumieć też swojego faceta, mój powiedział, ze jest to niewygodne i nie odczuwa takiej przyjemności z sexu mając założoną gumę.Moim zdaniem nie masz się czego obawiać jeśli chodzi o antykoncepcję hormonalną – na pewno nie wpływa ona na płodność i nie rozreguluje Ci cykli tym bardziej, ze niejednokrotnie antykoncepcja jest przepisywana na wyregulowanie krwawień. Tez się kiedyś opierałam co do antykoncepcji hormonalnej bo się naczytało bzdur na jej temat. Poszłam w końcu do ginekologa z nim pogadać na ten temat i w końcu zdecydowałam się na wkładkę hormonalna. Po roku od założenia wkładki przyznam, że to świetny wybór i naprawdę wygodna forma zabezpieczenia. Do tego wkładka ma najwyższą skuteczność antykoncepcyjną. Myślę, ze tez powinnaś przemyśleć ten temat raz jeszcze i chyba najlepiej pogadać z ginekologiem na temat antykoncepcji.

  3. Ja na twoim miejscu powiedziałabym mu jasno że „albo używasz prezerwatyw albo do niczego pomiędzy nami nie dojdzie” Jeżeli on nie bedzie w stanie tego zrozumieć albo będzie chciał z tobą zerwać to juz wiesz że tak naprawdę mu na tobie nie zależało. Bo jeżeli on nie jest w stanie zrozumieć twojej sytuacji to po prostu nie jest ciebie wart 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj