Patrycja ma dość wstydliwy (dla niej) problem, którym postanowiła się z nami podzielić. Przeczytajcie jej list.

Nikt z nas nie ma wpływu na swoją orientację, choć są tacy, którzy próbują udawać kogoś, kim nie są. W naszym kraju  i n n o ś ć  jest niemile widziana, dlatego nie ma się co dziwić, że wiele osób homoseksualnych woli się nie afiszować. Często nie mają nawet wsparcia w rodzinie, która woli udawać, że ,,problem” nie istnieje lub nie bardzo wie, jak powinna się zachować. W takiej sytuacji jest nasza czytelniczka, Patrycja, która przez przypadek odkryła sekret swojej siostry. Przeczytajcie jej list.

,,Moja siostra chyba jest lesbijką. Jak powinnam się zachować?”

,,Droga Redakcjo, mam pewien wstydliwy dla mnie problem. Ostatnio poszłam po coś do pokoju mojej siostry (była w kuchni na dole, a nasze pokoje są na górze) i okazało się, że nie zablokowała komputera. Tak, wiem, że nie powinnam go w ogóle dotykać, ale ciekawiło mnie co tam ma. Zminimalizowałam przeglądarkę, a tam był otwarty folder. Znalazłam w nim jej fotki z jakąś dziewczyną, jak się całują i przytulają! Masakra!!!

Wiem, że sama jestem sobie winna, bo mogłam tam nie zaglądać, ale z natury jestem bardzo ciekawska. Teraz nie wiem co mam zrobić. Dla mnie to jest koniec świata! Nie zrozumcie mnie źle, kocham moją siostrę, ale nie wyobrażam sobie jak można być lesbijką?! Zastanawiam się, czy powinnam z nią porozmawiać, czy powiedzieć o tym rodzicom.. Nie mogę tego dusić dłużej w sobie, ale też nie mogę o tym nikomu powiedzieć. Najgorsze jest to, że bardzo się boję, że wszystko się wyda i stanę się pośmiewiskiem w całej klasie albo szkole. Znajomi się ode mnie odwrócą… Te myśli mnie dobijają. Może powinnam porozmawiać z nią, żeby przypadkiem się nie ujawniała? Mam nadzieję, że może to chwilowe i jej przejdzie…?

Patrycja

Czytaj także: ,,Pocałowałam koleżankę, a mam chłopaka. Co to oznacza?”

siostra jest lesbijką
Źródło zdjęć: Pinterest

10 KOMENTARZE

  1. Idź do psychologa. Bo w tych czasach to jest tak normalne że dziewczyna woli dziewczyny czy chłopak chłopaków więc to ty masz problem nie ona. To jets trochę chore jakie masz podejście że achhh jaki wstyd moja siostra jest lesbijka. Noi co z tego bardziej zależy ci na znajomych niż na własnej siostrze? Powinnaś z nią pogadać o tym że wiesz a nie ze ma się nie ujawniać. Takie jest moje zdanie na ten temat.

  2. Jestem biseksualna i jak dla mnie nie ma czego się wstydzić. Wszystkie osoby które mnie znają to akceptują i w sumie osoby które nie znają mnie też jakoś nie zwracają uwagi na moją orientację. Powinnaś na spokojnie porozmawiać z siostrą że się dowiedziałaś. Nie mów nic rodzicom bo to ona to powinna zrobić i nie zmuszaj jej do tego (to musi być jej wybór). Nie każ jej tego ukrywać – jeśli chce to niech mówi o tym wszystkim na około – to jest jej życie. Jeżeli boisz się że ludzie cię z tego powodu wyśmiją to nie mów że jesteś jej siostrą bo nie zasługujesz by nią być. Jako siostra powinnaś ją wspierać bez względu na jej orientację seksualną. Może być ci z tym trudno ale musisz ją zaakceptować. Mam nadzieję że będziesz po stronie siostry i będziesz ją wspierać. Pozdrawiam ?

  3. Siostra potrzebuje twojego wsparcia, szczególnie jeśli wasi rodzice są przeciwko osobom homoseksualnym. Jako rodzeństwo powinniście się wspierać, bez względu na to, jakiej jest orientacji. A jeśli martwisz się opinią innych ludzi, że cię wyśmieją itd… Kto by ci pierwszy pomógł w trudnej sytuacji – osoby ze szkoły czy siostra?

  4. Nie rozumiem takiego myślenia. Ja jestem bardzo tolerancyjna i nie przeszkadzają mi geje czy lesbijki. Każdy ma prawo do swoich wyrobów. Dla niej to na pewno też nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli rodzice również nie są tolerancyjni. Jako siostra, powinnaś z nią pogadać i postarać się zrozumieć co czuje. Z biegiem czasu może zaakceptujesz jej orientację

  5. Według mnie kategorycznie nie powinnaś jej mówić żeby się zmieniała lub to ukrywała. Jest jaka jest i to jej sprawa. Twoim zadaniem natomiast jest ją zaakceptować i nie traktować jej orientacji jako problemu którego trzeba się wstydzić. Może nasz kraj temu nie sprzyja ale czasy owszem. Np. w USA nikt nie zwraca uwagi na to czy jego sąsiadka ma żonę czy sąsiad męża. Albo nawet czy adoptowali dziecko i zamierzają je wychować. Trzeba być tolerancyjnym i zmieniać nasz zamknięty na świat i różnorodność kraj. Czy jeśli my pojedziemy gdzieś za granicę to ludzie zaczynają szeptac na nasz widok bo jesteśmy biali lub idziemy za rękę z osobą tej samej płci? Nie, w większości nie zwracają na nas uwagi tak jak my na nich. Jesteśmy różni i to jest piękne. Nikt nie powinien promować tylko związków heteroseksualnych lub jednego koloru skóry.

  6. Według mnie to nie ty masz ciężko a raczej twoja siostra. Pogadaj z nią bo to ona może potrzebować wsparcia, tym bardziej że sama sobie orientacji nie wybierała. Co do Ciebie to jeśli masz dobrych znajomych to nie powinni się od Ciebie odwrócić z takiego powodu. Moim zdaniem porozmawiaj z siostra Ale nie osądzaj jej tylko spróbuj jako s wesprzeć żeby miała w kimś oparcie w tej sytuacji.

  7. Sądzę, że twoje podejście jest niedojrzałe. To czy kogoś jest lesbijką, gejem czy osobą heteroseksualną nie jest powodem do wstydu czy publicznego linczu. Popatrz gdy nie byłaś świadoma orientacji seksualnej twojej siostry traktowałaś ją normalnie. A przecież lesbijką nikt nie staje się z dnia na dzień. Osoby homoseksualne niczym nie różnią się od tych hetero. Co to rozmowy ja bym zaczęła od doetukowania się. Może dobrym pomysłem były zakup książki niedawno wydanej przez Anję Rubik? A później porozmawiać z siostrą i nie obwieszczać tej (jak po treści listu wnioskuję), druzgocącej nowiny nawet najbliższej rodzinie. Gdy chciała powiedziałaby sama 🙂 myślę że przede wszystkim należy uszanować jej decyzje, bez względu czy je akceptujesz 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj