Źródło: Pinterest

Chciałabyś schudnąć, ale nie wiesz od czego zacząć? Ten wpis jest dla Ciebie!

Odchudzanie nie jest proste, szczególnie w sytuacji kiedy nie mamy obmyślonego planu działania. Samo podjęcie decyzji to niestety zbyt mało, kiedy nie wiemy jak powinny wyglądać dalsze kroki. W tym wpisie znajdziesz podpowiedź, od czego należy zacząć odchudzanie. Jeżeli podjęłaś tę niełatwą decyzję i postanowiłaś zawalczyć o siebie i swoją wymarzoną sylwetkę, to z pewnością przyda Ci się mała podpowiedź, jak się do tego zabrać.

Od czego zacząć odchudzanie?

Na początek pamiętaj, że głodzenie się oraz pomijanie posiłków to zła droga. Może i szybciej zobaczysz efekty, ale nie warto dla nich narażać swojego zdrowia. Zdrowe odchudzanie to proces długotrwały, ale nagroda jest tego warta.

#1. Dzień zaczynaj od zielonej herbaty

Wiele z nas wypija szklankę wody po przebudzeniu. To dobry sposób na pobudzenie metabolizmu, jednak jesienią oraz zimą częściej sięgamy po herbatę. W tym wypadku najlepszym wyborem będzie zielona, która dodatkowo doda nam energii.

#2. Trenuj 2-3 razy w tygodniu

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z odchudzaniem, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Zacznij od 2-3 treningów w ciągu tygodnia i stopniowo zwiększaj tę ilość. Trening powinien składać się z rozgrzewki, ćwiczeń zasadniczych oraz rozciąganie. Całość powinna zająć 40-60 minut.

#3. Rób przysiady oraz brzuszki

Choć niektórzy uważają, że samo robienie przysiadów lub brzuszków nic nie daje, to dodatkowa forma ruchu nam nie zaszkodzi. Zawsze lepiej jest też robić coś, niż nie robić nic 🙂 Na początek może to być 30-50 powtórzeń dziennie, a kiedy ta ilość przestanie sprawiać Ci trudność, stopniowo zacznij ją zwiększać.

#4. Jedz solidne śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który doda Ci energii na kolejne godziny. Właśnie dlatego nie należy z niego rezygnować. Jedząc solidne śniadanie zmniejszasz ryzyko pojawienia się napadu głodu, który najczęściej kończy się sięgnięciem po niezdrową przekąskę.

#5. Sięgaj po owoce

Zamiast jeść słodycze na drugie śniadanie albo na podwieczorek, sięgnij po owoce. Mogą być świeże, suszone (w ich przypadku należy czytać składy, bo często są dosładzane) albo w formie musu, bądź koktajlu.

#6. Wieczorem jedz coś lekkiego

Jeżeli nie umiesz zrezygnować wieczorem z kolacji, to postaraj się, aby ostatni posiłek w ciągu dnia jeść najpóźniej 2-3 godziny przed położeniem się spać. Ważne, aby potrawa była lekkostrawna, bo wtedy organizm zdąży ją strawić, zanim położysz się do łóżka.

Czytaj także: Jak sprawić, żeby brzuch lepiej się prezentował?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj