listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || https://www.pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

Marzena udawała bogatą, żeby przypodobać się koleżankom, a teraz nie wie jak to odkręcić. Pomożecie jej?

,,Hej, jestem Marzena. Ale możecie mi mówić Głupia Marzena. Czemu głupia? W tym roku poszłam do liceum i okazało się, że mam w klasie takich bogatych, przebojowych ludzi. Nie chciałam czuć się gorsza. Chciałam być jedną z nich. Niestety nie jestem bogata, za to mam bogatą wyobraźnię. No i naopowiadałam, że mieszkam w domu z sauną w piwnicy. Co roku wakacje za granicą, a w przyszłym roku chyba kupimy apartament w Kołobrzegu, żeby sobie latem tam jeździć.

Moim nowym znajomym zaimponowało to na tyle, że…. chcą mnie odwiedzić. No i pomału kończą mi się pomysły, jak ich spławiać, bo niestety nie mieszkam w domu z sauną, a w 3 pokojowym mieszkaniu w bloku. Jeszcze wmówiłam im, że mój tata, to mój kierowca. Bo odbiera mnie ze szkoły i tak wszystkim nagadałam. Widziałam ten podziw w ich oczach. To było super. Ale teraz jestem przerażona. Przecież przez 3 lata nie dam rady tego ciągnąć. Rodzice mnie nie przeniosą do innej szkoły, bo już ich pytałam. Macie jakiś pomysł, jak to wszystko odkręcić?

Wiem, że najlepiej byłoby się przyznać, ale wtedy nie będą ze mną gadać. Może jednak coś innego da się zrobić? Myślałam o tym, żeby powiedzieć, że mi się chata spaliła i mamy takie zastępcze mieszkanie. Myślicie, że to dobry pomysł? Ogólnie umiem być przekonująca, więc powinni uwierzyć, ale to będzie kolejne kłamstwo…. Sama nie wiem. Proszę, poradźcie mi coś!”
Marzena, 16 lat.

listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

3 KOMENTARZE

  1. Powiedz, wyglos taka mowe, ze sprawdzalas jak ludzie w tych czasach reaguja na kase i jak patrza na czlowieka przez jej pryzmat. Powiedz, ze wszystko to bylo wymyslone klamstwa , specjalnie na potrzeby testu. I tam potem 'pojedz’ po lachowaniu osob z klasy, jak to im twoje mieszkanie, wakacje imponowaly.
    Moze i przestana sie do ciebie odzywac (choc nie wiadomo), ale n za to z jaką klasą odejdziesz od tej 'przyjazni’.

  2. żartuj z tych kłamstw a później powiedz że chyba nie nabrały się na te wszystkie kłamstwa bo to były żarty. Wyjdzie tylko na to że masz specyficzne poczucie humoru bo jak przyznasz się to myślę ze mogą cię wyśmiać a obracając wszystko w żarty nie wyśmieją cię bo wyjdzie na to że to one nie mają poczucia humoru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj