W tym wpisie znajdziesz 5 sygnałów, które świadczą o tym, że przesadzasz z ćwiczeniami.

Szczupła sylwetka to dla wielu dziewczyn sens życia, więc są w stanie poświęcić naprawdę wiele, aby osiągnąć zamierzony cel. Jeżeli Ty również intensywnie trenujesz i zastanawiasz się, czy nie przesadzasz, to ten wpis jest dla Ciebie.

Po czym poznać, że przesadzasz z ćwiczeniami?

#1. Ćwiczysz codziennie

Codzienne wykonywanie treningów wcale nie jest dla nas dobre, więc jeżeli narzuciłaś sobie taki rygor, to zdecydowanie przesadzasz z ćwiczeniami. Daj mięśniom odpocząć i zrób sobie dzień lub dwa przerwy.

#2. Jesteś cały czas zmęczona

Ciągłe zmęczenie oznacza, że Twój organizm jest przetrenowany. Z pewnością nie jest to dobre dla Twojego zdrowia, dlatego pamiętaj, aby zachować umiar w ilości treningów wykonywanych w ciągu tygodnia.

#3. Dzień przerwy od ćwiczeń to dla Ciebie dramat

Na myśl o jednym dniu przerwy w ćwiczeniach ogarnia Cię przerażenie? To zły znak! Uwierz, że dzień przerwy to nie koniec świata, a wręcz odwrotnie – Twój organizm tego naprawdę potrzebuje.

#4. Cały czas myślisz o ćwiczeniach

Dzień dzielisz na okres przed i po treningu, a wszystkie swoje plany podporządkowujesz ćwiczeniom? To zdecydowanie świadczy o tym, że przesadzasz i powinnaś przystopować.

#5. Izolujesz się od ludzi

Unikasz spotkań ze znajomymi bo musiałabyś przesunąć trening? A może boisz się, że w ich towarzystwie zjesz coś niezdrowego i efekty ćwiczeń pójdą na marne? Uwierz, że nie warto poświęcać przyjaźni dla płaskiego brzucha.

Czytaj także: 10 faktów na temat siłowni

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj