Polskie hity kinowe

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy Wam listę polskich filmów, które cieszą się dużą popularnością i są godne polecenia.

Każdy zasługuje na odrobinę odpoczynku od szkoły, pracy, bądź obowiązków domowych. Na zimne popołudnia oraz deszczowe wieczory mamy dla Was propozycje różnych gatunków filmów, które naszym zdaniem warto obejrzeć. Oto pierwsza część naszego zestawienia.

Polskie hity kinowe CZĘŚĆ 1

1. Chce się żyć (2013) ? film obyczajowy, wyreżyserowany przez Macieja Pieprzycę. Przedstawiona w nim historia niepełnosprawnego Mateusza (w tej roli: Dawid Ogrodnik), oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Główny bohater, uznany przez lekarzy za ?roślinkę?, w walce o siebie musi pokonać długą i trudną drogę. Udaje mu się jednak udowodnić, że jest sprawny intelektualnie i rozumie wszystko, co się dzieje wokół niego. Produkcja zdobyła Grand Prix w Montrealu, jak również dwie Nagrody Publiczności.

2. Bogowie (2014) ? film fabularny, opowiadający o początkach kariery Zbigniewa Religi oraz o jego sukcesach dokonanych w kardiochirurgii. 5 listopada 1985 roku zespół lekarzy, pod jego kierownictwem, przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. Reżyserem filmu był Łukasz Palkowski. Produkcja otrzymała Złote Lwy, Złote Zęby oraz Nagrody Publiczności z Chicago, Tarnowa, Krakowa i Moskwy.

3. Serce nie sługa (2018) – to komedia romantyczna o silnej przyjaźni dwojga ludzi, która pod wpływem pewnej umowy zmienia swoją postać. Czy przerodzi się ona w miłość? A może się zakończy? Tego musicie dowiedzieć się już sami. Podczas oglądania film może dostarczyć Wam wiele momentów do wzruszenia. Reżyserem jest Filip Zylber.

Filmy idealne na wieczór

Polskie hity kinowe CZĘŚĆ 2

Polskie hity kinowe CZĘŚĆ 3

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj