Polskie hity kinowe

Przedstawiamy ostatnią część dotyczącą polskich kinowych, które naszym zdaniem warto obejrzeć.

W ostatniej części naszego cyklu wpisów o godnych polecenia filmach, zachęcamy do obejrzenia dramatu, film sportowego oraz filmu dokumentalnego. Produkcje te cieszą się dużą popularnością wśród widzów, skłaniają do refleksji, jak też wpływają na dotychczasowy sposób postrzegania rzeczywistości.

Polskie hity kinowe CZĘŚĆ 2

10. Oszukane (2013) ? dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach. Film opowiada historię dwóch rodzin, które po latach dowiedziały się, że ich córki zostały zamienione w szpitalu. Jedna z bliźniaczek została oddana mamie jedynaczki. Natomiast jedynaczka -mamie bliźniaczek. Pomyłkę odkryły siostry, podczas przypadkowego spotkania po latach. Czy poznanie prawdy wyszło na dobre rodzinom? Jak potoczyły się ich dalsze losy? Tego dowiecie się, oglądając materiał. Reżyserem był Marcin Solarz. Film zdobył Nagrodę Publiczności.

11. Najlepszy (2017) ? film sportowy, wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego. Głównym bohaterem jest narkoman, który postanawia walczyć z nałogiem. Dzięki swojej determinacji udaje mu się odnaleźć siłę w sporcie, gdzie osiąga ogromny sukces. Na swojej drodze spotka też dwie kobiety, które sporo namieszają w jego życiu. Inspiracją do powstania filmu była historia życia Jerzego Górskiego. Produkcja zdobyła Nagrody Publiczności z Gdyni, Torunia, Chicago, Paryża oraz Tarnowa.

12. Tylko nie mów nikomu (2019) ? film dokumentalny, poruszający problematykę wykorzystywania seksualnego małoletnich przez księży, w Kościele Rzymskokatolickim. Materiał składa się z rozmów z ofiarami i sprawcami. Twórcy przeprowadzili własne śledztwo, w którym udało im się ustalić wiele faktów oraz zgromadzić poruszające dowody. Produkcja nie pojawiła się w kinie, jednakże odniosła ogromny sukces w serwisie YouTube. Milion wyświetleń pojawiło się w niespełna 5,5 godziny po premierze. Reżyserem jest Tomasz Sekielski.

Oglądałyście może jakiś film z naszej listy? Który przypadł Wam do gustu? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach! 🙂

Polskie hity kinowe CZĘŚĆ 1

Polskie hity kinowe CZĘŚĆ 2

Polskie hity kinowe CZĘŚĆ 3

amazing-apple-bad-beautiful-Favim.com-3465507.jpg (500×375)

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj