Lubicie pomagać innym? W takim razie ten wpis jest właśnie dla Was!

W dzisiejszym wpisie chciałybyśmy zachęcić Was do pomagania innym poprzez klikanie. Nie wymaga to od nas wielkiego wysiłku, a może przynieść dużą korzyść dwóm stronom.

Pomaganie poprzez klikanie

Jedną z form pomocy osobom, które zbierają środki na leczenie (czyli operacje, leki lub terapię) jest klikanie i odkrywanie wybranych przez siebie elementów obrazka, przedstawiającego chorą osobę (puzzle).

Taką możliwość daje strona DobryKlik.pl. Klikać możemy z telefonów, laptopów czy tabletów oraz z kilku różnych przeglądarek internetowych, dzięki czemu w ciągu jednego dnia możemy odkryć cztery kwadraciki u jednego potrzebującego (robimy to dwa razy z dwóch różnych przeglądarek internetowych, na laptopie oraz na telefonie). W ten sposób po odkryciu całego obrazka, na konto osoby chorej wpada 10 groszy. Pod obrazkiem znajduje się opis celu danej zbiórki, a na pasku wyświetla się kwota, która została już uzbierana, dzięki temu przedsięwzięciu. Poprzez stronę Dobryklik można również pomagać zwierzętom.

W ostatnim czasie na stronie Dobryklik pojawiło się sporo próśb rodziców, którzy zbierają fundusze na leczenie swoich dzieci, chorujących na SMA – rdzeniowy zanik mięśni (terapia kosztuje ona około 9,5 mln złotych). W dobie pandemii zbieranie tak ogromnych kwot na różne cele jest bardzo trudne. Organizacja takich atrakcji, jak kiermasze, koncerty czy loterie jest utrudniona, a często nawet niemożliwa.

My, jako pewna społeczność, możemy się połączyć i pomóc. Jeden klik dziennie nic nas nie kosztuje. W ten sposób możemy mieć satysfakcję, że zrobiliśmy coś dobrego, a jednocześnie przybliżamy osoby potrzebujące do ich celu, jakim jest poprawienie jakości życia czy zdrowia.

Wykorzystajmy nasze możliwości, otwórzmy swoje serca i pokażmy, że jesteśmy i chociaż tym drobnym gestem możemy wesprzeć innych w walce!

Znacie więcej stron, które umożliwiają pomaganie poprzez klikanie? Dajcie znać w komentarzu!

Polecamy: Wolontariat – czy warto pomagać innym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj