Źródło: Pinterest

Każdego poranka masz problem, żeby się dobudzić? Te ćwiczenia w kilka chwil pomogą Ci się rozruszać!

Poranne ćwiczenia na pobudzenie organizmu

Dlaczego powinnaś ćwiczyć rano?

Przede wszystkim jest to świetny pomysł na rozbudzenie się! Kilka minut porannego rozciągania sprawi, że Twój metabolizm zacznie pracować na wyższych obrotach, a dzięki endorfinom, ten dzień z pewnością będzie lepszy.

Rozciąganie. Od tego zacznij swoje poranne ćwiczenia. Skup się na oddechu. Wykonaj parę skłonów, skręty talii, przysiady. Dobrym ćwiczeniem jest również tzw. ,,koci grzbiet”.

Przyspieszenie. Poruszaj się trochę, aby obudzić swój organizm. Możesz biegać w miejscu, robić pajacyki, skakać na skakance lub pojeździć na rowerku stacjonarnym. Lubisz tańczyć? 5-10 minut wystarczy.

Wyciszenie. Ostatnim krokiem jest normowanie oddechu i uspokojenie się. Możesz powtórzyć ćwiczenia rozciągające, jednocześnie oddychając głęboko.

Poranne ćwiczenia na pobudzenie organizmu

Kiedy dokładnie robić ćwiczenia? Postaraj się zacząć najpóźniej 10 minut po wstaniu z łóżka. Bezpośrednio po śniadaniu, ciężko będzie Ci cokolwiek zrobić, dlatego lepiej jest ćwiczyć na czczo.

Jak się zmotywować do porannych ćwiczeń? To może być trudne 🙂 Pamiętaj jednak, że robisz to dla siebie, a po tych kilku minutach poczujesz się znacznie lepiej. Wybierz ćwiczenia, które nie są dla Ciebie męczarnią i staraj się dość często urozmaicać poranny ?trening?. W przeciwnym wypadku szybko możesz się znudzić i się zniechęcić.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

2 KOMENTARZE

  1. Moglibyście dać post o tym dlaczego mimo ćwiczeń oraz zmian w odżywianiu nie widać efektów? Z góry dziękuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj