Sprawdź nasze propozycje porannych ćwiczeń, które pobudzą Cię do działania!

Ćwiczenia o poranku dodadzą nam energii na cały dzień. Nie jest to trening, gdzie potrzeba dużo wysiłku, gdyż w ćwiczeniach tych chodzi raczej o pobudzenie organizmu do działania, a nie o zmęczenie. Pamiętaj, że rano nasz organizm jest jeszcze ,,zaspany”, więc zanim przystąpisz do ćwiczeń, rozbudź się dobrze, poprzeciągaj się, pochodź trochę.

Poranny zestaw ćwiczeń

1. Małe rozciąganie na początek. Połóż się na brzuchu, dłonie oprzyj o podłogę, na wysokości klatki piersiowej. Następnie wyprostuj ręce w stawach łokciowych, odchylając przy tym tułów z głową do tyłu. Zrób trzy powtórzenia, każde ok. 20 sekund.

2. Pajacyki. Nie trzeba tu już chyba tłumaczyć, jak się je robi. Na początek wykonuj to ćwiczenie przez 1 minutę, jednak systematycznie zwiększaj ten czas.

3. ?Balansujący stolik”. Zacznij od pozycji wyjściowej (tzw. „stolika”), czyli kolana i dłonie usytuuj na podłodze. Następnie wyciągnij jedną rękę do przodu oraz wyprostuj przeciwną do niej nogę (np. prawa ręka i lewa noga). Wykonaj 10 powtórzeń na każdą ze stron.

4. Przysiady. Zwykłe, najzwyklejsze przysiady. Pamiętaj, aby kolana nie wychodziły przed linię stóp, mają one bowiem tworzyć kąt 90 stopni w zgięciu. Na początku zacznij od wykonania 20 powtórzeń, jednak stopniowo zwiększaj tą liczbę (np. co drugi trening zwiększaj sobie o 5 przysiadów).

5. Rowerek. Połóż się na plecach. Następnie podnieś lekko ugięte kolana do góry i zacznij ruszać nimi tak, jakbyś jechała na rowerze. Dla większego efektu zapleć ręce za głowę i unieś ją delikatnie do góry. Zacznij od 20 powtórzeń (z czasem zwiększaj tą ilość).

6. Skłony. Stojąc, staraj się dotknąć dłońmi podłogi. Następnie wyprostuj się z uniesionymi rękami nad głową. Powtórz 5 razy

Znacie więcej sprawdzonych ćwiczeń na dobre rozpoczęcie dnia? Podzielcie się z nami w komentarzach!

poranny trening

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj