Chcesz się pozbyć boczków raz na zawsze? Poznaj ćwiczenia, dzięki którym uzyskasz talię osy oraz szczupłe biodra.

Proste ćwiczenia na boczki

Dieta

Aby zwiększyć i przyspieszyć efekty, powinnaś oprócz ćwiczeń, zastosować dietę. Zamiast masła czy zwykłego oleju, używaj oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron. Zrezygnuj też ze smażenia na rzecz pieczenia. Dostarczaj organizmowi dużo błonnika i wody.

Ćwiczenia na boczki

Ćwiczenia musisz wykonywać powoli, dokładnie, a przede wszystkim systematycznie! Pierwsze efekty zobaczysz po około miesiącu, ale już po 2 tygodniach wzmocnisz mięśnie głębokie, dzięki czemu przestaniesz się garbić, a fałdki na brzuchu i plecach automatycznie się rozprostują.

 • Skłony

Stań w lekkim rozkroku. Wykonuj skłony tak, aby lewą ręką dotknąć prawej stopy i odwrotnie. Pamiętaj, żeby nie zginać nóg! Zacznij od 20 powtórzeń i co tydzień zwiększaj ich ilość o kolejne 20.

 • Deska

czyli tzw. plank. To ćwiczenie angażuje naprawdę wiele mięśni, dlatego warto je wykonywać. Oprócz boczków spalasz również tłuszczyk z brzucha i nóg oraz wzmacniasz mięśnie pleców i ramion. Zacznij od 30 sekund i staraj się co kilka dni wytrzymać choć trochę dłużej.

Jak prawidłowo wykonywać deskę?

Oprzyj się o podłogę na przedramionach, tak, aby Twoje braki znajdowały się dokładnie nad łokciami, a zgięte ręce tworzyły idealnie kąt prosty. Unieś ciało opierając się mocno na palcach starając się dodatkowo napinać mięśnie brzucha. Nie unoś pleców ani pupy do góry, pamiętaj też by nie obniżać ich do podłogi. Biodra i ramiona powinny znajdywać się w idealnie prostej linii. Osoby o bardzo osłabionej kondycji fizycznej które nie są w stanie wykonać ćwiczenia od razu, zaczynać mogą podpierając się na zgiętych kolanach. Pamiętaj o oddechu!

Proste ćwiczenia na boczki
Źródło: Pinterest
 • Unoszenie bioder

Połóż się na prawym boku. Wyprostuj nogi, tak by Twoje ciało znajdowało się w linii prostej. Podeprzyj się na prawym łokciu (lub dłoni) i unieś biodra w górę, a następnie opuść w dół. Powtórz 12?15 razy, a następnie zrób ćwiczenie, leżąc na lewym boku.

Wersja dla bardziej zaawansowanych: Unieś nogę 15 razy nie opuszczając bioder, a następnie zmień stronę. Całość powtórz 3 razy na jedną i drugą stronę.

 • Przenoszenie nóg

Połóż się na plecach i rozłóż ręce na boki. Zegnij nogi w kolanach tak, aby między udami a łydkami powstał kąt prosty. Powoli skręcaj biodra w prawo tak, aby nogi dotykały ziemi. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie w lewą stronę. Wykonaj 20 powtórzeń tego ćwiczenia.

 • Brzuszki skośne

Połóż się na plecach, a nogi zegnij w kolanach i oprzyj o podłogę. Ręce załóż za głowę i unoś się tak, aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana, a przy kolejnym powtórzeniu lewym łokciem podłogi przy prawym kolanie. Pamiętaj, aby rękami nie ciągnąć głowy do góry! Wykonaj 30 powtórzeń.

 • Hula-Hop

Na pewno jako dziecko się nim bawiłaś, ale niekoniecznie zdawałaś sobie sprawę z tego, że kręcenie hula-hopem świetne modeluje talię i spala boczki. Zacznij od 10 min i stopniowo zwiększaj czas przy kolejnych treningach.

Koniecznie sprawdź też trening na boczki z Tiffany. Uwaga! Mega zakwasy następnego dnia gwarantowane!

2 KOMENTARZE

 1. bardzo Ci dziękuję za te ćwiczenia! 🙂
  boczki pieką (i to mega!), ale w sumie to cudne uczucie! 🙂
  nie wiem jak to możliwe, ale już po pierwszym treningu zauważyłam, że skóra jest bardziej sprężysta, co mnie bardzo cieszy! 🙂
  pozdrawiam. 🙂
  trzymaj się. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj