Nie chcesz zimą rezygnować z aktywności fizycznej, ale brak Ci pomysłu co ćwiczyć? Skorzystaj z naszych propozycji!

Sporty, które można uprawiać zimą

Nordic Walking. Szybki marsz z kijkami, pozwala spalić nawet 2 razy więcej kalorii, niż zwykły spacer. Jakie jeszcze korzyści wynikają z tego rodzaju aktywności? Kijki pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i nie obciążają stawów, dlatego jest to sport dla każdego, kto nie boi się mrozu 🙂

Jazda na łyżwach. Jeśli umiesz jeździć na rolkach, to nie powinnaś mieć problemu również z łyżwami. Ten rodzaj sportu angażuje mięśnie nóg, pośladków, brzucha i pleców, a przez godzinę takiego ,,wysiłku” można spalić nawet 700 kcal. Ponadto jest to świetna zabawa, dlatego możesz w tym przypadku połączyć przyjemne z pożytecznym.

Bieganie. Bieganie zimą hartuje organizm, ale wiąże się z ryzykiem upadku. Jeśli boisz się, że podczas biegu, doznasz kontuzji, lepiej zdecyduj się na bieżnię na siłowni.

Pływanie. Baseny na całe szczęście są otwarte cały rok, więc zimą jak najbardziej możemy z nich korzystać 🙂 Podczas godzinnego pływania, można spalić blisko 500 kcal. Sport ten może uprawiać każdy (kto umie pływać), gdyż nie obciąża on stawów.

Taniec. Możesz tańczyć w domu lub zapisać się na zajęcia grupowe. Nie jest to oczywiście sport zimowy, ale za to daje on możliwość ćwiczenia w ciepełku, bez narażania się na lód, śnieg i mróz.

Siłownia. Kupując karnet na siłowni, będziesz mieć większą motywację, żeby ćwiczyć (w końcu szkoda marnować wydane pieniądze, prawda?)

Narty, snowboard. To oczywiście (obok łyżew) najpopularniejsze sporty zimowe, niestety nie są one dostępne dla każdego. Jeśli mieszkasz w górach lub masz sztuczny stok narciarski w swoim mieście, to oczywiście gorąco polecamy te dwa rodzaje aktywności fizycznej.

Jakie sporty uprawiacie zimą? Piszcie w komentarzach!

zimowe sporty
Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj