sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy
Sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy

Ciągle brakuje Ci pieniędzy? Oto najlepsze 3 sposoby, dzięki którym odłożysz trochę grosza.

Każdego dnia słyszymy o podwyżkach cen. Inflacja wzrasta znacznie szybciej niż nasze zarobki. Coraz więcej rodzin zaczyna mierzyć się z problemami finansowymi, konieczne staje się szukanie dodatkowych źródeł dochodu. Sytuacja nastolatek, które nie pracują, również wygląda nieciekawie. A przecież każda z nas chciałaby móc wydać na siebie nieco pieniędzy, choćby kilka razy w miesiącu. Jeżeli dostajesz kieszonkowe lub dorabiasz sobie w wolnym czasie, to w tym wpisie znajdziesz 3 wskazówki, dzięki którym będziesz mogła kupić sobie trochę więcej.

TOP 3 sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy

#1. Korzystaj z opcji cashback i szukaj promocji

Bez względu na to, czy planujesz większe, czy mniejsze zakupy, zawsze upewnij się, czy nie możesz skorzystać z jakiejś zniżki. Nie musisz na własną rękę szukać promocji – wystarczy, że zainstalujesz aplikację w telefonie oraz wtyczkę w przeglądarce. Dodatkowo korzystaj z opcji cashback (do wyboru masz kilka programów premiowych). Choć kwoty zwrotu nie są zawrotne, a czas oczekiwania na środki bywa przedłużony, nic Cię to nie kosztuje, a możesz tylko zyskać. Zawsze to kilka złotych w kieszeni, których mogłabyś nie mieć.

#2. Kupuj z drugiej ręki

Nie zawsze to, co nowe, jest lepsze, dlatego czasem warto kupić coś z drugiej ręki. Jeżeli nie jesteś do tego przekonana, to pomyśl o tym, ile możesz dzięki temu zaoszczędzić pieniędzy. Ludzie często sprzedają ubrania, meble bądź sprzęt elektroniczny w cenach niższych o 50% (lub jeszcze więcej!) niż w sklepach. Szukaj na Vinted, OLX, grupach facebookowych, second handach, pchlich targach i wyprzedażach garażowych. Sama również możesz sprzedawać nieużywane rzeczy w ten sposób – nie dość, że sobie dorobisz, to jeszcze zwolnisz miejsce w szafie na nowe przedmioty!

#3. Nie płać za rzeczy, które możesz mieć za darmo

Zrezygnuj z karnetu na siłowni i zacznij ćwiczyć w domu. Zainwestuj w butelkę filtrującą wodę oraz lunchboxa, aby móc samodzielnie przygotowywać posiłki i zabierać je ze sobą. Kawę na mieście możesz wypić w swoim kubku termicznym, a książki wypożyczać w bibliotece. Jeżeli chwilę się zastanowisz, z pewnością przyjdą Ci do głowy jeszcze inne pomysły na zaoszczędzenie pieniędzy. Pamiętaj, że nawet niewielkie kwoty, systematycznie odkładane, mogą utworzyć pokaźną sumę.

Jakie są Twoje sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy? Podsuń swoje pomysły innym czytelnikom!

Czytaj także: Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?

Skuteczny trik na oszczędzanie pieniędzy!
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj