Zastanawiasz się nad tym, żeby zacząć ćwiczyć jogę, ale nadal nie możesz się zdecydować? Przedstawiamy Ci 7 powodów, dlaczego warto włączyć ją w swoje codzienne czynności.

1. Wyciszenie. Wystarczy 15-minutowa sesja jogi, by choć na chwilę pozbyć się stresu i wyciszyć organizm. Nie jest to dużo, a przy częstszych ćwiczeniach, będziesz lepiej reagować na różne sytuacje i nie będziesz się tak denerwować.

2. Wpływa na sylwetkę i kondycję. Regularne ćwiczenia z pewnością pomogą ci nie tylko się uspokoić, ale po jakimś czasie na pewno zauważysz szczuplejsze i smuklejsze ciało. Są specjalne sesje jogi na poszczególne części ciała, dzięki czemu będziesz się mogła skupić na np. nogach, czy brzuchu.

3. Mocne mięśnie i dumna postawa. Joga pozwala wzmocnić mięśnie i zwiększyć kondycję. Oprócz tego, pomoże uzyskać proste plecy i ładną postawę, dzięki czemu będziesz wydawać się wyższa.

4. Zmniejsza ciśnienie krwi i chroni przed chorobami serca. Joga bardzo przyczynia się również do zdrowia. Pomaga zapobiegać różnym chorobom, takim jak. cukrzyca, choroby serca i choroby układu krwionośnego.

Czytaj dalej:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here