Jakie zalety niesie za sobą trening interwałowy? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Być może słyszałaś już nie raz o tym, że trening interwałowy przynosi lepsze efekty (nawet do 3 razy!) niż inny rodzaj treningu, ale jakie dokładnie ma zalety? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego.

Zalety treningu interwałowego

Czym jest trening interwałowy?

Nazywany zamiennie HIIT – to trening o zmiennej intensywności ćwiczeń, w przypadku którego intensywne ćwiczenia przeplatane są z bardziej umiarkowanymi. Jest on polecany osobom, które w krótkim czasie chcą spalić tkankę tłuszczową. Powinien on zawierać również rozgrzewkę przed i rozciąganie po.

Trening interwałowy możemy wykonywać 3 razy w tygodniu, aby po niedługim czasie zauważyć u siebie efekty. Co więcej, wystarczy już 15 minut ćwiczeń! Oczywiście lepiej jest poświęcić więcej czasu, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Pamiętaj, że każdy trening jest lepszy niż żaden!

Zalety treningu interwałowego:
  • Daje lepsze efekty, bo pozwala szybciej spalić tłuszcz, niż tradycyjny trening;
  • Mniej szkodzi mięśniom i jest bardziej korzystny dla całego ciała;
  • Angażuje więcej partii mięśniowych;
  • Pozwala lepiej dotlenić organizm;
  • Zwiększa wytrzymałość organizmu.
Przykładowe ćwiczenia interwałowe

Jeśli nigdy nie miałaś do czynienia z treningiem HIIT, możesz zacząć od marszobiegów lub przeplatania sprintów z wolnym truchtem. Wiele treningów Ewy Chodakowskiej opiera się na interwałach, np. popularny Killer lub Turbo. Możesz też spróbować sama wymyślić zestaw ćwiczeń, do którego wpleciesz skakankę lub pajacyki i sprint w miejscu.

Czytaj także: Super ćwiczenia dla zabieganych!

Zalety treningu interwałowego

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

6 KOMENTARZE

  1. Czemu te wszystkie dziewczyny w waszych mediach są takie chude. Można powiedzieć, że promujecie nienaturalną chudość, która zdrowa nie jest. Piszę to, dlatego że dziewczyny szczupłe, niedoceniające siebie po zobaczeniu takiego zdjęcia mogą stwierdzić, że są za grube i muszą schudnąć, żeby być jak dziewczyny ze zdjęć, co totalnie mija się z celem.

      • Akurat tu się mylisz. Swojego celu nie musiałam osiągać, bo od małego zdrowy tryb życia był moim przyjacielem i nadal jest. A to, że nie chcę promować wychudzonego typu sylwetki, nie znaczy, że muszę być gruba. Pomyśl o ludziach, nie tylko dziewczynach, którzy wpadają w anoreksję, bo codziennie widzą takie zdjęcia 'szczupłych’ osób. Zamiast spojrzeć na to z innej strony, ty się bulwersujesz i wyzywasz mnie od 'nie najszczuplejszych’ mimo, że nie wiesz jak wyglądam. Nie wiem ile masz lat, jakie myślenie, czy może nie masz anoreksji. Także następnym radzę po prostu spojrzeć na to, z perspektywy drugiej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj