Chłopak puszcza oczko
Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia męskich imion, rozpoczynających się na literę N!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza imię Twojego chłopaka? Czytaj dalej!

Znaczenia męskich imion na literę N

Natan

Naprawdę niełatwo jest znaleźć drugiego tak spokojnego i poukładanego człowieka jak mężczyzna noszący ów imię. Jego stałość i pewność swoich racji są godne podziwu. Co ciekawe – już od najmłodszych lat wydaje się być w pełni dojrzały i niejednokrotnie jest poważniejszy niż starsi od niego ludzie. Nie oznacza to jednak, by był nudny czy pozbawiona fantazji. Cecha ta wychodzi mu jedynie na dobre, co okazuje się zwłaszcza w jego późniejszym życiu. Już od wczesnej młodości ma jasno sprecyzowane cele i wie, czego chce od życia, a przy tym wszystkie jego cele mieszczą się w ramach jego możliwości. Nigdy nie podejmuje zbędnego ryzyka i nawet jeśli ktoś go do czegoś usilnie namawia, on słucha tylko swojego rozsądku, który posiada w tak dużym stopniu, że udaje mu się uniknąć ważniejszych życiowych błędów. Taka postawa Natana jest godna pochwały i można mieć pewność, że nigdy nikogo z rozmysłem nie skrzywdzi, a także będzie bardzo starał się uniknąć tego nawet przypadkiem.

Nataniel

Jest człowiekiem bardzo spójnym wewnętrznie i harmonijnym. Wie, czego chce o życia i co może zdobyć, a z czego brakiem powinien się pogodzić. Umie osiągnąć cel, na jakim bardzo mu zależy, czyli powszechne uznanie i zazwyczaj nie wymaga to od niego wiele wysiłku ani czasu. Wyróżnia się swymi nieprzeciętnymi zdolnościami organizacyjnymi, które sprawiają, że potrafi każdą akcję przeprowadzić nie tylko sprawnie, lecz także szybko i bez zbędnych komplikacji. Pracuje bardzo wydajnie, gdyż potrafi wykorzystywać swą wielką logikę i nie zagłębia się w szczegóły, które mogłyby mu tylko zaburzyć ogólny obraz danej kwestii. Zawsze wychodzi mu to na plus i nie zdarza się, by popełniał jakoweś błędy, które potem musiałby poprawiać kosztem swego czasu i mógłby przez to zostać w tyle za konkurencją.

Nikodem

Nikodem uparcie walczy o swoje i często broni absurdów. Fascynują go zjawiska paranormalne. Gardzi ludźmi z tytułami naukowymi. Preferuje zajęcia, które przybliżą go do odkrycia tajemnicy świata i wyjaśnienia kosmicznego spisku. Bywa nieraz obiektem drwin. Wyróżnia się jednak ambicją, energią i pewnością siebie. W pracy nie wychyla się, sumiennie wykonując tylko to, co musi. Doskonali wyłącznie siebie, a nie metody działania. Ma przy tym potencjał do wybicia się. Posiada bogatą osobowość, jest szlachetny oraz łagodny, chyba że znajduje się pod wpływem kilku głębszych. Łatwo podbija serca niewieście. O ile kontakty towarzyskie pozostawiają u niego wiele do życzenia, o tyle cieszy się poważnym zainteresowaniem kobiet. Nikodem to pociągający mężczyzna, zazwyczaj dobrze zbudowany i wysportowany. Chętnie aktywnie spędza czas. Niezwykła pewność siebie, energia, ambicja i wysoka samoocena dodają mu męskości, a jednocześnie czynią obiektem pożądania. On sam w miłości oczekuje dużo więcej niż potrafi dać. Wiele jednak zależy od partnerki. Odpowiednia kobieta może obudzić w nim idealnego partnera – kochającego, czułego i bardzo zaangażowanego w związek oraz domowe obowiązki. Należy przy tym pamiętać, iż dla tego mężczyzny wiele znaczy dopasowanie seksualne. Nikodem potrafi poświęcić swoje ideały oraz plany, jeśli dobro bliskich tego wymaga. I lepiej nie stawać na drodze jego rodzinie!

Norbert

Norbert z łatwością dostosuje się do każdych warunków, w jakich przyjdzie mu żyć i pracować. Jest człowiekiem inteligentnym, o bogatej wyobraźni i dobrej pamięci. Nie lubi jednak zwracać na siebie uwagi. Jest pełen uprzejmości i delikatności, chociaż miewa poważne problemy z okazywaniem uczuć. Ceni sobie spokojne życie, lubi się kształcić, ale nie ma większych ambicji. Nieśmiałość nie pozwala mu na życie pełne ekspresji, a Norbert skrywa w sobie bardzo wiele. To marzyciel i romantyk! Sprawy sercowe przyprawiają go o drżenie – boi się otwartości, zmysłowości i brutalności życia. To mężczyzna o niezwykle bogatym wnętrzu. Bywa jednak postrzegany jako leniwy, co nie jest prawdą – on jest tylko wygodny. Każdego chętnie przyjmie i nie odrzuci żadnego zaproszenia – Norbert jest towarzyski, przyjazny i sympatyczny. Nie lubi jednak zwracać na siebie uwagi. Bardziej od szaleństw na parkiecie, czy przyciągania uwagi innych ciekawymi anegdotami, ceni sobie spokojną rozmowę w kącie salonu w kameralnym gronie. Jest pełen uprzejmości i delikatności, chociaż miewa poważne problemy z okazywaniem uczuć i wyjawianiem swych przeżyć. Nieśmiałość nie pozwala mu na życie pełne ekspresji, a skrywa w sobie bardzo wiele. Norbert to mężczyzn o bogatym wnętrzu. Nie da się go nie lubić.

Chcesz wiedzieć co oznacza imię Twojego chłopaka, przyjaciela lub brata? Napisz je w komentarzu! 🙂

Polecamy: Znaczenia męskich imion na literę A

Chłopak puszcza oczko
Źródło: Pinterest
Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-meskiehttp://www.imiona.com | https://www.znaczenie-imion.net/

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj