Jak szybko i przyjemnie nauczyć się języka obcego?
Źródło: Pinterest

W tym artykule przedstawię 5 prostych sposobów na efektywniejsze uczenie się języków obcych.

Masz trudność z zapamiętywaniem nowych słówek czy zasad gramatycznych, ucząc się języka? Przeczytaj ten wpis, a może znajdziesz sposób, który pomoże Ci nauczyć się rzeczy, które ciężko Ci przyswoić.

Oto 5 sposobów na bardziej efektywne uczenie się języka obcego.

#1. Własnoręcznie zrobione fiszki

Fiszki to doskonały sposób na uczenie się nowych wyrażeń oraz słówek. Najlepiej, jeśli zrobisz je sama – pisząc, łatwiej zapamiętasz ich pisownię. Wystarczy, że wytniesz z papieru małe paski, na jednej stronie napiszesz słówko lub wyrażenie po polsku, a na drugiej jego tłumaczenie w innym języku. Jest to czasochłonne, ale nieraz trzeba dać dużo czasu naszej pamięci na przyswojenie pewnych treści. Potem możesz wielokrotnie powtarzać słówka, czytając jedną stronę i zgadując co kryje się po drugiej. Pamiętaj, że trening czyni mistrza!

#2. Nagrania głosowe

Choć większość z nas jest wzrokowcami, to ze słuchu także sporo możemy się nauczyć. Jest to również sposób na zaoszczędzenie czasu – słuchać słówek przez słuchawki możesz w każdym miejscu, np. w autobusie. Nagrania możesz znaleźć na płycie dołączonej do Twojego podręcznika, w Internecie albo możesz nagrać je sama. Nauczą Cię one poprawnej wymowy, a przy okazji łatwiej Ci będzie zapamiętać słowa.

#3. Audiobooki i czytanie książek

Jest to opcja dla osób, które chcą zdobyć większą komunikatywność i lepiej pisać prace pisemne w danym języku. Czytając książki możesz ubogacić swój język, nauczyć się nowych wyrażeń, poćwiczyć gramatykę i przeanalizować budowę różnych tekstów pisanych. Oprócz tego dzięki książkom łatwiej będzie Ci się wypowiadać na różne tematy, bo będziesz mieć szersze perspektywy. Audiobooki natomiast mogą nauczyć Cię poprawnej wymowy, a połączone z czytaniem, pomogą w komunikatywności i zrozumieniu zasad gramatycznych. Dzięki temu będziesz bardziej obyta w języku.

#4. Aplikacje na telefon

Większość aplikacji do nauki języków jest płatnych, ale dostępnych jest również sporo darmowych. Są one naprawdę bardzo pomocne w nauce, bo dzięki nim możesz uczyć się poprzez zabawę i robić to o dowolnej porze dnia. Wystarczy, że poświęcisz pół godzinny dziennie na naukę w ten sposób, a gwarantuję, że o wiele lepiej będziesz sobie radzić w szkole.

Najlepsze aplikacje do nauki języków to: duolingo, quizlet, busuu, wordbit, babbel, fiszkoteka.

Oprócz korzystania z aplikacji na telefon, również granie w gry, czy oglądanie filmów w innych językach jest bardzo efektowne.

#5. Chaty zagraniczne

Metoda, która nauczy Cię praktyki, czyli komunikacji z innymi ludźmi. Pisząc z osobami zza granicy, sprawdzisz swoje zdolności komunikacyjne oraz nauczysz się nowych zwrotów, a także zobaczysz jak ludzie potocznie komunikują się ze sobą.

Najpopularniejsze strony, gdzie możemy poczatować z osobami spoza granic naszego kraju to: omegle, interpals, imvu.

Pamiętaj, że nauka języków wymaga wiele pracy i cierpliwości. Wielu zasad musisz nauczyć się niestety na pamięć, podobnie jak i słówek. Nie zapominaj jednak, że nasz polski język należy do jednych z najtrudniejszych na świecie, więc jeśli jego ogarniasz, to inne nie powinny być Ci straszne ? Nie poddawaj się i ucz się systematycznie, bo to klucz do sukcesu!

A Ty jakie masz sposoby na nauczenie się języka? Koniecznie musisz się nimi podzielić!

Czytaj także: Jak się zmotywować do nauki?

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj