Źródło: Pinterest

Kryzys w treningach może dopaść każdego. Oto 5 sposobów, które pomogą Ci odzyskać motywację do ćwiczeń.

Jeżeli w tym roku postanowiłaś wziąć się za siebie i popracować nad sylwetką, to świetnie! Być może jednak Twój zapał nieco ostygł, możliwe, że dopadł Cię pierwszy kryzys. Tak się zdarza. Najważniejsze to nie dać się i spróbować odzyskać motywację. Poniżej przedstawiamy 5 sposobów, które Ci w tym pomogą.

5 sposobów na odzyskanie motywacji do ćwiczeń

#1. Zmień coś w swoim treningu

Nawet najciekawszy zestaw ćwiczeń, może się w końcu znudzić. Szczególnie, gdy wykonujesz go kilka razy w tygodniu. Spróbuj wprowadzić jakiś powiew świeżości do swoich treningów. Przetestuj innego trenera (zamień Chodę na Lewą lub daj szansę Monice Kołakowskiej czy Agacie i Patrykowi z Deep Breath) albo poszukaj nowej dyscypliny sportowej, która będzie Ci odpowiadać. Dzięki takiemu urozmaiceniu, powinnaś odzyskać motywację do ćwiczeń.

#2. Rozbij jeden cel na kilka mniejszych

Czasami, szczególnie kiedy cel jest trudny do osiągnięcia, możemy gdzieś po drodze stracić motywację. Aby tak się nie stało, warto spróbować rozbić go na mniejsze kawałki. Zamiast postanawiać sobie, że schudniesz w tym roku 10 kilogramów, zacznij od zgubienia 2 w ciągu najbliższego miesiąca. Kiedy zaliczysz pierwszy etap, ustal sobie kolejny.

#3. Przypomnij sobie, po co to robisz

Każdemu zdarzają się słabsze momenty. Ważne jednak, aby się na nich nie skupiać. Odzyskanie motywacji do ćwiczeń może stać się łatwiejsze, kiedy przypomnisz sobie, po co zaczęłaś to robić. Wypisz sobie na kartce wszystkie najważniejsze powody i przywieś w miejscu, na które często zerkasz. To powinno pomóc.

#4. Zaktualizuj swoją playlistę

Muzyka to dla wielu osób nieodłączny element aktywności fizycznej. Jeżeli dotąd nie miałaś swojej treningowej playlisty, koniecznie taką stwórz! Jeżeli natomiast zawsze podczas ćwiczeń słuchasz swoich ulubionych kawałków, spróbuj znaleźć coś nowego. Całkiem możliwe, że taki powiew świeżości da Ci kopa do ćwiczeń.

#5. Znajdź towarzystwo

Trenowanie w pojedynkę ma wiele plusów, jednak obecność przyjaciółki, siostry czy nawet mamy, może być bardzo pomocna w kryzysowym momencie. Kiedy stracisz motywację do ćwiczeń, najlepszym wyjściem może być niechęć do wystawienia tej drugiej osoby do wiatru. Trening, nawet zrobiony z poczucia obowiązku, to nadal trening. Z całą pewnością po jego skończeniu będziesz zadowolona, że jednak go wykonałaś.

Jakie są Twoje sposoby na odzyskanie motywacji do ćwiczeń? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: 20 piosenek, które powinnaś dodać do treningowej playlisty

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj