Anime, które musisz obejrzeć!
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/265360603036301857 || https://pl.pinterest.com/pin/97671885659445341 || https://pl.pinterest.com/pin/1196337398390970

W tym wpisie przedstawiamy 7 bajek anime, które musisz obejrzeć!

Jesteś fanem anime, czyli popularnych japońskich kreskówek? Zazwyczaj ich fabuła jest oparta na tzw. mangach (komiksach zachowanych w charakterystycznym stylu). W tym wpisie przedstawiamy 7 bajek anime, z którymi warto się zapoznać!

7 anime, które musisz obejrzeć!

#1. Nana 

Nana to opowieść o dwóch tytułowych imienniczkach, które spotykają się przypadkowo w pociągu. Na pierwszy rzut oka widać różnice między nimi – jedna z nich jest rockową duszą, a druga uroczą, nieco dziecinną osobą. Ostatecznie dziewczyny znajdują wspólny język i stają się najlepszymi przyjaciółkami, które połączył los.

#2. Paradise Kiss

Ta seria oparta jest na mandze tej samej autorki, co Nana – Ai Yazawy. Historia opowiada o Yukari, którą przypadkowo na mieście spotykają młodzi projektanci, przygotowujący się do konkursu na najlepszą kreację. Yukari otrzymuje propozycję zostania ich modelką. Życie dziewczyny obraca się o 180 stopni. Musi bowiem dokonać wyboru i uporać się z uczuciem, które żywi do jednego z projektantów – George’a.

#3. Suzume

Jest to nowa propozycja filmu anime. Niedawno można było zobaczyć ją w kinach. Tytułowa Suzume poznaje tajemniczego mężczyznę, któremu pomaga zamykać drzwi, przepuszczające chaos. Wiąże się to z ogromnym niebezpieczeństwem, bowiem wyłaniające się zło zamierza zniszczyć całą Japonię.

#4. Death Parade

Serial przedstawia życie pośmiertne, w którym umierający trafiają do baru prowadzonego przez Decima. Odbywa się w nim gra, polegająca na tym, że pojawiający się tam ludzie, stają do pojedynku. Podczas tego wydarzenia ukazuje się ich prawdziwa natura i sposób, w jaki żyli – czy byli dobrymi, czy złymi ludźmi. Na tej podstawie Decim dokonuje osądu i kieruje ich dusze do nieba bądź piekła.

#5. Miasto beze mnie

Film przedstawia życie Satoru – chłopaka potrafiącego cofać się w czasie. Dzięki swej umiejętności próbuje on zmienić bieg wydarzeń i zapobiec tragediom, który miały miejsce w przeszłości.

#6. Danganronpa

Bohaterami tego anime są uczniowie uwięzieni w szkole, z której wydostać się może tylko jedna osoba, która przeżyje. Serial przedstawia serię morderstw, które kończą się próbą wyłonienia i osądzenia mordercy.

#7. Perfect Blue

Mima to dziewczyna, która pragnie zostać aktorką. Wkrótce udaje jej się spełnić to marzenie, jednak wiąże się to z dużym poświęceniem. Świat, w którym się potem znajduje, okazuje się być przepełniony brutalnością i przemocą.

 

Czy któryś z wyżej wymienionych tytułów wzbudził Twoje zainteresowanie? A może znasz już któreś z tych anime? Daj znać w komentarzu! 🙂

Czytaj także: 3 aplikacje, za pomocą których możesz zagrać ze znajomymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj