Europejskie hity kinowe
Źródło: Pinterest

Zapraszamy Was do zapoznania się z kolejnymi hitami kinowymi, których głównym krajem produkcji są Stany Zjednoczone.

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy gatunki filmowe, takie jak: komedia romantyczna, komediodramat (współprodukcja: Zjednoczone Emiraty Arabskie i Indie) oraz dramat. Zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Amerykańskie hity kinowe CZĘŚĆ 4

10. ?27 sukienek” (2008) – komedia romantyczna w reżyserii Anne Fletcher. Główną bohaterką jest Jane, która uczestniczyła w dwudziestu siedmiu ślubach w roli druhny. Tym nieprawdopodobnym zjawiskiem zainteresował się pewny dziennikarz, chcący napisać o niej artykuł. Dziewczyna zawsze na pierwszym miejscu stawiała dobro innych. Jednak w pewnym momencie czara goryczy się przelała. Nie była w stanie pomagać swojej siostrze, która przygotowywała się do ślubu z jej szefem i jednocześnie potajemną miłością.

11. ?Służące” (2011) – komediodramat opowiadający o problemie dyskryminacji, braku akceptacji i nierównym traktowaniu czarnoskórych służących. Tytułowe kobiety, za namową młodej dziennikarki Skeeter, przerywają milczenie i opowiadają swoje historie, które często są dramatyczne. Podają wiele codziennych przykładów, kiedy podczas wykonywania swoich obowiązków doświadczały przykrości i upokorzenia tylko ze względu na inny kolor skóry i pochodzenie. Z ich wspomnień udało się stworzyć książkę i otworzyć innym oczy na ten problem.

12. ?Niebo istnieje… naprawdę” (2014) – dramat, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści. Przedstawia on historię czteroletniego chłopca, który podczas operacji wycięcia wyrostka robaczkowego doświadczył śmierci klinicznej. Udało mu się odbyć podróż do Nieba. Spotkał swoich przodków i poznał tajemnice, o których jako dziecko nie wiedział. Po przebudzeniu opowiedział to swoim rodzicom, którzy na początku mu nie dowierzali, jednak kiedy chłopiec zaczął podawać im coraz więcej szczegółów, zrozumieli, że stało się coś nieprawdopodobnego.

Oglądaliście już te filmy? Jeśli macie ochotę, to podzielcie się swoimi opiniami w komentarzu!

Polecamy: Amerykańskie hity kinowe CZĘŚĆ 3

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj