,,Apel do młodzieży w sprawie koronawirusa
Źródło: Pixabay

Nasza czytelniczka przesłała apel do młodzieży w sprawie konronawirusa.

,,Cześć, chciałam tym listem uczulić wszystkie młode osoby. Jak wiadomo szkoły zostały zamknięte, a czas wolny został okrzyknięty „koronaferiami”. Jednak NIE SĄ TO FERIE.

Wiele młodych osób planuje już spotkania i imprezy, jednak nie powinniśmy tego robić. Jak wiadomo młodzi ludzie są najczęstszymi nosicielami choroby, a ponieważ sami przechodzą ją łagodnie, to bagatelizują sprawę. Objawy nie są widoczne od razu, więc trzeba założyć, że każdy z nas może być potencjalnym nosicielem wirusa. Wystarczy, że przeszliśmy obok osoby, która była zarażona i z kimś rozmawiała.

W takiej sytuacji spotykając się ze znajomymi możemy ich zarazić, a co gorsza jeżeli spotykamy się w miejscu publicznym, możemy zarazić również inne osoby, które mogą przejść chorobę znacznie ciężej. Szkoły zostały zamknięte właśnie po to, aby ograniczyć spotkanie się z rówieśnikami i zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawurusa. Co to za różnica, czy roznosimy go w szkole, czy na mieście lub u znajomych.

Mamy technologię. Możemy zadzwonić do znajomych, popisać z nimi czy porozmawiać przez kamerkę. To naprawdę tylko dwa tygodnie. Dlatego chciałam prosić jako osoba całkiem świadoma zagrożenia o rozwagę i rozsądek.

Czy aby na pewno muszę się jutro wybrać na pizzę ze znajomymi? Może to może zaczekać. Już za niedługo wakacje i wolny czas, więc bądźmy odpowiedzialni za to co robimy i stosujmy się do wytycznych, jakie nadają organy władzy. Zatroszczmy się o nas samych oraz naszych najbliższych, szczególnie tych starszych”.

Polecamy: Szkoły i uczelnie zamknięte z powodu koronawirusa!

Szkoły i uczelnie zamknięte z powodu koronawirusa!
Pixabay

3 KOMENTARZE

  1. Jak dobrze, że są tak świadome osoby jak ty. Imprezowicze mogą nie zdawać sobie sprawy, że mogą spowodować śmierć swoich dziadków, rodziców czy wujków… To jest straszne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj