W tym wpisie znajdziesz najczęściej popełniane błędy, przez które nie możesz schudnąć.

Walka o wymarzoną sylwetkę to czasem droga przez mękę. Aby osiągnąć sukces konieczna jest motywacja, ciężka praca i cierpliwość. Co jednak, jeśli wszystkie te warunki zostały spełnione, a efektów nadal nie widać? Jeśli wykluczymy choroby, możliwe że powodem są popełniane przez nas błędy, które uniemożliwiają nam schudnięcie. Poniżej przestawiamy listę najpopularniejszych błędów, przez które nie można schudnąć. Sprawdź, czy któreś z nich nie dotyczą Ciebie.

Błędy, przez które nie możesz schudnąć

Oto popularne przyczyny, które uniemożliwiają osiągnięcie wymarzonej sylwetki:

1. Stosujesz głodówki

Głodówki działają na krótką metę, a poza tym są bardzo niezdrowe dla naszego organizmu. Na początku tracimy wodę zalegającą w organizmie, co faktycznie widzimy na wadze, ale po niedługim czasie organizm zaczyna się bronić przed niedoborem składników odżywczych i gromadzi zapasy – waga pozostaje bez zmian.

Zamiast stosować głodówki, oblicz swój BMR, dzięki któremu dowiesz się, ile kalorii powinnaś spożywać w ciągu dnia.

2. Rezygnujesz ze śniadania

To częsty błąd, który sprawia, że nie możemy schudnąć. Pierwszy posiłek w ciągu dnia należy zjeść do godziny po wstaniu z łóżka, aby pobudzić metabolizm i dostarczyć organizmowi energii na dalszą część dnia. Pomijanie śniadania często powoduje, że sięgamy po niezdrowe przekąski, żeby zabić głód.

3. Pomijasz ćwiczenia

Nie każdy lubi ćwiczyć, ale sama dieta to często zbyt mało, żeby schudnąć. Obniżenie kaloryczności posiłków działa tylko przez jakiś czas. Później nasz organizm przechodzi na tryb ?oszczędzanie energii”, dlatego aby chudnąć, trzeba zwiększyć aktywność fizyczną.

4. Często podjadasz

Niby odżywiasz się zdrowo, a jednak waga nie chce spaść? Być może popełniasz jeden z popularnych błędów, jakim jest podjadanie między posiłkami. Wydaje się, że to tylko 1 kabanos, kawałek sera albo mała kanapeczka, ale każda z tych przekąsek to od 50 do nawet 100 dodatkowych kcal.

5. Jesz zdrowe rzeczy w zbyt dużych ilościach

To nie jest tak, że zdrowe produkty nie zawierają kalorii. Jeżeli będziemy je jeść w zbyt dużych ilościach, to waga nie tylko nie pójdzie w dół, ale może nawet wzrosnąć. Idealnymi przykładami są tutaj orzechy lub chipsy bananowe. Garść orzechów włoskich waży 30 gram i ma aż 200 kcal! Dla porównania 30 gram gorzkiej czekolady 70-85% zawiera 179 kcal.

6. Pijesz zbyt mało wody

To dość często popełniany błąd, przez który nie można schudnąć. Picie zbyt małej ilości wody, powoduje jej zatrzymanie się w organizmie, co prowadzi do tego, że zaczynamy ?puchnąć” i czuć się ociężale.

Polecamy: Akcesoria do ćwiczeń, które powinnaś mieć

błędy przez które nie możesz schudnąć

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj