Burpees - czy to ćwiczenie jest dla Ciebie?
Burpees - czy to ćwiczenie jest dla Ciebie?

Czym są burpees i jak prawidłowo wykonywać to ćwiczenie? Przekonaj się, czy ten rodzaj treningu jest odpowiedni dla Ciebie.

Burpees cieszą się dużą popularnością z uwagi na swoją skuteczność. Do ich wykonania nie potrzeba żadnego sprzętu. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat tego ćwiczenia.

Burpees – czy to ćwiczenie jest dla Ciebie?

Burpees – co to za ćwiczenie?

Jest to układ kilku ruchów, które można potraktować jako element treningu lub osobne ćwiczenia. Burpees angażują wiele mięśni, co sprawia, że skutecznie spalają tkankę tłuszczową. Dzięki swojej intensywności wzmacniają kondycję fizyczną, a już kilka minut tego treningu przynosi podobne efekty, co godzina spędzona na orbitreku albo pół godziny pływania. Z pewnością ucieszy Cię również fakt, że burpees przyspieszają metabolizm i spalają tłuszcz jeszcze przez długi czas po skończonym treningu.

Jak wykonywać burpees?

W przypadku tego ćwiczenia niezwykle istotna jest odpowiednia technika. Zanim na dobre wprowadzisz burpees do swojego treningu, przećwicz je najpierw w wolnym tempie, przed lustrem.

Burpees krok po kroku:
  1. Stań w lekkim rozkroku.
  2. Przejdź do przysiadu i oprzyj przed sobą dłonie na podłodze.
  3. Przenieś ciężar ciała na ręce, a nogi wyrzuć do tyłu.
  4. Zrób pompkę.
  5. Nogi przyciągnij pod klatkę piersiową.
  6. Wykonaj wyskok do góry, unosząc jednocześnie wyprostowane ręce nad głową.
Zobacz, jak prawidłowo wykonywać burpees:

Burpees możesz wykonywać na czas lub jednorazowo zrobić określoną ilość powtórzeń. Jeżeli jesteś osobą początkującą, możesz zrezygnować z robienia pompki. Zamiast tego przyciągnij kilka razy kolana do klatki piersiowej (bieg w miejscu) lub po prostu utrzymaj się przez kilka sekund na wyprostowanych rękach. Spróbuj wtedy wykonać kilka powtórzeń więcej.

Czytaj także: Jak schudnąć z przyjemnością?

trening

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj