listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || https://www.pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

Lidka chciałaby schudnąć parę kilogramów, ale brak jej samozaparcia i szybko traci motywację. Macie dla niej jakieś rady?

,,Hejka, potrzebuję Waszej pomocy. Chodzi o to, że bardzo chciałabym schudnąć i mieć taką fajną fit sylwetkę, ale strasznie brakuje mi motywacji. Nawet jak zacznę ćwiczyć, to już po tygodniu się zniechęcam. Lubię też podjadać i to jest kolejny problem. Nie mam już pomysłu, jak się zmotywować i wytrwać… Może znacie jakieś fajne, szczupłe laski, które mogłabym obserwować na FB albo Insta, żeby się zmotywować? Albo takie z przepisami? Błagam, jak nie tracić motywacji?! Help!” Lidka, 14 lat.

***

Droga Lidko,

Twój problem jest dość często spotykany i wiele dziewczyn również się z nim boryka. Jesteśmy tylko ludźmi, więc nic dziwnego, że czasem zdarzają nam się słabsze momenty. Co zrobić w takich sytuacjach? Oprócz oglądania zdjęć szczupłych dziewczyn (co nie każdemu pomaga się zmotywować), warto przede wszystkim zastanowić się, po co to wszystko. Dlaczego chcesz schudnąć i co będzie, gdy wreszcie Ci się to uda? Wszystkie pozytywy wypisz sobie na kartce. Możesz też przygotować sobie słoiczek, do którego powrzucasz motywujące karteczki. W chwili zwątpienia, po prostu wylosuj jedną i przypomnij sobie, o co tak naprawdę walczysz.

Dużą motywacją jest również trening w parze lub grupie. Nie masz chłopaka? Namów do ćwiczeń przyjaciółkę, siostrę lub mamę. Żadna z nich nie chce? Zapisz się na zajęcia grupowe. Poznasz tam dziewczyny podobne do Ciebie, poza tym, jeśli za coś trzeba było zapłacić, to motywacja również wzrasta 🙂

listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

2 KOMENTARZE

  1. Mam podobny problem… Tylko, że ja już kilka razy próbowałam. Nawet zdj dziewczyn wyglądających idealnie nic nie pomagają. Zawsze staje mi coś na drodze… jak tylko zaczynam ćwiczyć to coś nagle wyskoczy. Kolejnym moim problemem jest to, że nie potrafię sobie odmówić, oczywiście udawało mi się to już nie raz, ale to pojedyncze przypadki. Ciągle tylko mówię sobie od jutra, od teraz będę się zdrowo odżywiać, ćwiczyć! Po czym jem batona… Mówią, że ćwiczenia uzależniają, to teraz wam powiem, że istnieją wyjątki!!!
    Chciałam chodzić też na siłownię, ale nienawidzę ćwiczyć z kimś, dlatego nawet na w- f 'ie mam z tym problem. Dodatkowo rodzice mnie wgl w tym wszystkim nie wspierają… Mam już dość i nie wiem co mam robić…

  2. Wyrdukuj swoje zdjęcia i zaznacz linię np. na nogach że chcesz aby były takie chude, albo zedytuj swoje zdjęcia na taki wygląd ciała jaki chcesz osiągnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj