Kinga od września idzie do nowej szkoły. Co powinna wiedzieć zanim się tam znajdzie?

,,Cześć, mam na imię Kinga i mam 14 lat. W tym roku szkolnym poszłam do 1 klasy gimnazjum. Jak pewnie większość z was, też miałam taką nadzieję, że gimnazjum które wybrałam będzie fajne i poznam wiele ciekawych osób. Niestety się pomyliłam. Okazało się, że szkoła jest do kitu. Ludzie w ogóle nie są sympatyczni. Klasa nie jest w żaden sposób zgrana, istnieją tak zwane grupki i każdy trzyma się swojej. Nauczyciele są tacy sobie.

Sporym błędem było też to, że większość mojej dawnej szkoły podstawowej poszła właśnie do tego gimnazjum. Wcześniej wydawało mi się to fajne, ale chyba lepiej byłoby gdyby nikt się wcześniej nie znał. Brałam pod uwagę wybranie innej szkoły niż ta, ale przeważyła bliska odległość domu do szkoły i grupka koleżanek z dawnej klasy.

Po roku męczarni, razem z moją przyjaciółką, uznałyśmy, że od nowego roku przeniesiemy się kawałek dalej, do nowego gimnazjum. Z moją przyjaciółką jesteśmy bardzo blisko, więc cieszę się że nie opuszczę sama murów gimnazjum. Szkoła z tego co widziałam jest duża, gdyż jest tam również liceum. Mają też ciekawy program i zajęcia dodatkowe. A co najlepsze mają basen, więc mogłabym swobodnie trenować 🙂 Naprawdę liczę na to, że teraz wszystko się ułoży i wreszcie trafię na fajne koleżanki i kolegów.

Chciałam was zapytać co powinno się wiedzieć przed pójściem do nowej szkoły? Czy ktoś z Was zmieniał szkołę? Trochę się boję, bo w tamtej szkole już się wszyscy poznali, a my będziemy nowe. Z góry byłabym wdzięczna za wszelkie odpowiedzi!

Pozdrawiam”.

,,Co powinnam wiedzieć przed zmianą szkoły?"Źródło zdjęć: Pexels

4 KOMENTARZE

  1. Też zmieniłam szkołę po pierwszej gimnazjum i szczerze mówiąc to była najlepsza decyzja w moim życiu. Mam dla ciebie jedną bardzo przydatną radę, której żałuję, że nikt mi nie udzielił, nie prubuj znaleźć znajomych od razu. Na początku zakumplowałąm się z dwiema osobami i na moje nieśczęście okazały się być kimś zupełnie innym, a ja straciłam pierwsze trzy miesiące, tagże dlatego, że kumplowałam się tylko z nimi i nie prubowałam zgrać się z całą klasą. Mimo tego jestem teraz bardzo lubiana, w sumie nie do końca wiem dlaczego, może dlatego, że ludzie uważają mnie za pozytywną osobę, która często się uśmiecha. Tak, więc moja rada dla ciebie i twojej przyjaciółki brzmi: Staraj się porozmawiać z każdym z klasy, dużo się uśmiechaj i bądź miła. To naprawdę wystarczy.

  2. Po pierwsze i najważniejsze nikogo nie udawajcie i bądźcie sobą :)! Na początku trzymajcie się razem a później stopniowo zacznijcie się z kimś poznawać, ale najważniejsze nie narzucajcie się komuś bo mogą uznać was za tzw „przylepy” a to na pewno zniechęci do was innych.

  3. Wazne ze nie bedziesz sama. Po prostu badzcie mile dla wszystkich i usmiechniete. BADZCIE SOBA. Bo co z tego ze klasa bedzie fajna jesli wy bedzie udawqc kogos innego. I trzymaj sie z przyjaciolka zawsze bedzie razniej. I jesli ktoras z was pozna jakas kolezanke to niech nie zapomni ze ma przyjaciole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj