Co zrobić z choinką po Świętach
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/307441112063912346/

Zastanawiasz się co zrobić z żywą choinką po Świętach? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Po Świętach często pojawia się jeden problem – co zrobić z drzewkiem? Poniżej pokazujemy 4 alternatywne sposoby na pozbycie się żywej choinki, dzięki czemu nie będziesz musiała wyrzucać jej na śmietnik.

Wyrzucenie choinki do kubła lub kontenera ze śmieciami jest nie tylko nieekologiczne, ale przede wszystkim jest to traktowane jak wykroczenie i grozi za nie mandat. Warto więc wiedzieć, jakie inne opcje mamy.

Za odbiór choinek odpowiedzialne są firmy, które zajmują się wywozem śmieci. W harmonogramie powinniśmy znaleźć datę odbioru drzewek, co ma miejsce najczęściej na początku stycznia. Nie zawsze jednak chcemy czekać tak długo, dlatego możemy pozbyć się choinki we własnym zakresie.

Co zrobić z choinką po Świętach?

#1. Oddaj ją do punktu

W większych miastach znajdują się specjalne punkty odbioru choinek, w których możemy oddać nasze drzewko. Zostanie ono poddane recyklingowi i przerobione na biomasę wykorzystywaną do ogrzewania domów lub na materiał użyźniający glebę.

#2. Zasadź ją w ogrodzie

Wiele choinek można uratować w bardzo prosty sposób – wystarczy zasadzić je w swoim ogródku. O ile tylko drzewko posiada korzenie, ma szansę się przyjąć i cieszyć nasze oko jeszcze przez długi czas.

#3. Potnij ją na mniejsze kawałki

Jeżeli tylko masz taką możliwość, potnij drzewko na mniejsze kawałki. Następnie możesz je wykorzystać jako kompost lub spalić je w kominku. Zanim jednak zdecydujemy się na opcję z kominkiem, należy drewno dobrze wysuszyć.

#4. Oddaj ją do ogrodu zoologicznego

Nie każdy o tym wie, ale niektóre zwierzęta lubią zjadać igły z drzewek, dlatego choinkę możemy oddać do ogrodu zoologicznego. Zanim się na to zdecydujemy warto jednak upewnić się telefonicznie (bądź mailowo), czy zoo przyjmie nasze drzewko.

Pamiętajmy, że bez względu na to, którą opcję wybierzemy, musimy ściągnąć z naszego drzewka wszelkie ozdoby, a także wyciągnąć je ze stojaka.

Polecamy: Cele do zrealizowania w 2020 roku

Co zrobić z choinką po Świętach
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/96897829470863942/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj