Zastanawiasz się, czy ćwiczenia podczas miesiączki to dobry pomysł? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Wiele nastolatek stara się dbać o swoją figurę poprzez regularne ćwiczenia i odpowiednią dietę. Cały misterny plan może jednak popsuć miesiączka. Co miesiąc zmagamy się z tym samym problemem – ćwiczyć czy nie? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Ćwiczenia podczas miesiączki – TAK

Jeżeli tylko Twoje samopoczucie Ci na to pozwala, to warto się przemóc i poćwiczyć. Zrezygnuj z obciążającego organizm treningu i postaw na rozciąganie, szybki marsz lub jazdę na rowerze. Takie spokojne ćwiczenia rozluźnią mięśnie i sprawią, że okres będzie mniej bolesny. Dziewczyny mające problem ze wzdęciami podczas miesiączki, również powinny zrobić trening.

Przykładowe ćwiczenia:
  • joga
  • ćwiczenia z gumą i hantlami
  • ćwiczenia z użyciem piłki
  • stretching
  • pływanie

Ćwiczenia podczas miesiączki – NIE

Dziewczyny zmagające się z bardzo silnym bólem i obfitym krwawieniem podczas miesiączki, powinny zrezygnować z wysiłku fizycznego. W takich wypadkach warto udać się do ginekologa, który może pomóc znaleźć jakieś rozwiązanie, choć zazwyczaj okazuje się, że taka nasza uroda i trzeba do tego przywyknąć. Spacer na świeżym powietrzu jest zawsze lepszym wyjściem niż leżenie przed telewizorem, ale nic na siłę. Czasami naprawdę lepiej jest zrobić kilka dni przerwy od treningów i dać organizmowi odpocząć.

Ćwiczenia podczas miesiączki to indywidualna sprawa każdej z nas, ale jeżeli czujesz się na siłach i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, to nie unikaj wysiłku fizycznego, bo może on uśmierzyć ból, a także poprawić Ci humor.

Polecamy: Najbardziej denerwujące rzeczy podczas okresu

Ćwiczenia podczas miesiączki

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj