Czy popularny stretching może pomóc nam zgubić zbędne kilogramy? W tym wpisie znajdziecie odpowiedź!

Stretching, czyli popularne rozciąganie, staje się coraz bardziej popularny i bardzo dobrze! Ma wiele zalet, dlatego powinien stać się nieodłącznym elementem treningu. Dlaczego warto dołączyć go do ćwiczeń? Przede wszystkim zapobiega kontuzjom, minimalizuje zakwasy, dotlenia komórki, ułatwia zasypianie i sprawia, że budzimy się bardziej wypoczęte oraz poprawia koordynację ruchową, ale ma jeszcze sporo innych zalet. Ponadto pomaga w odchudzaniu!

Czy rozciąganie pomaga schudnąć?

Najlepiej jest znaleźć czas na rozciąganie zaraz po przebudzeniu. Nie jest to niewykonalne, wystarczy wstać z łóżka odrobinę szybciej. Stretching pobudzi Cię lepiej niż kawa, bo dzięki głębokim wdechom dotlenisz organizm, a ruszając się, pobudzisz metabolizm. Rozciąganie pomaga zredukować stres, dlatego może się przydać, jeśli w szkole masz nerwowy moment.

Podczas stretchingu rozciągane mięśnie pracują (napinają się i rozluźniają), co sprawia, że chudniesz. Oczywiście, aby zauważyć efekty rozciągania, należy pamiętać o odpowiedniej diecie oraz innym rodzaju aktywności fizycznej, jak np. cardio lub trening siłowy.

Jeśli nie masz czasu na stretching rano, rób go wieczorem, a ułatwi Ci to zasypanie. Niektóre ćwiczenia możesz także wykonywać w szkole. Więcej na ten temat przeczytasz we wpisie: Ćwiczenia przy biurku

Czy rozciąganie pomaga schudnąć?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj