forma na lato
Źródło: Pinterest

Kusi Cię, aby zacząć robić formę na lato? W tym wpisie podpowiadamy, dlaczego NIE powinnaś tego robić.

Do wakacji zostało już naprawdę niewiele czasu, a Ty nagle stwierdziłaś, że zaczniesz ćwiczyć i się odchudzać? W tym wpisie znajdziesz 3 argumenty, które powinny przekonać Cię, że to zły pomysł.

Dlaczego nie powinnaś robić formy na lato?

#1. Możesz sobie zaszkodzić

Im mniej masz czasu na zrobienie formy, tym bardziej możesz sobie zaszkodzić. Drastyczne ucinanie kalorii w połączeniu z bardzo intensywnymi treningami jest niezwykle wyniszczające dla Twojego organizmu. Każdy moment jest dobry, aby zacząć ćwiczyć, jednak, aby wyrzeźbić sylwetkę na wakacje, należy zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem.

#2. Grozi Ci efekt jojo

Szybkie odchudzanie jest dość niebezpieczne. Nawet, jeśli uda Ci się zmobilizować i wytrwać w swoich postanowieniach, zgubione kilogramy mogą szybko wrócić z nawiązką. W czasie wakacji często zapominamy o diecie i treningach, a po wakacjach zazwyczaj wracamy do starych nawyków. To prowadzi do efektu jojo, a my w kolejnym roku powielamy te same błędy.

#3. Możesz się szybko zniechęcić

Przy ćwiczeniach bardzo ważna jest odpowiednia motywacja. Robienie formy na lato może nie być wystarczającym mobilizatorem, szczególnie kiedy uświadomisz sobie, że i tak nie zdążysz do wakacji. Nie narzucaj sobie zbyt szybkiego tempa, aby nie poddać się zbyt szybko.

Czytaj także: Chcesz zacząć ćwiczyć? Oto, co będzie Ci potrzebne!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj