Po co ćwiczysz?
Źródła: Pinterest || https://favim.com/image/7290973

Postanowiłaś zacząć pracować nad swoją sylwetką i zastanawiasz się, czego będziesz potrzebować? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Aby zacząć ćwiczyć wcale nie trzeba się do tego mocno przygotowywać. Kilka rzeczy może Ci się jednak przydać. Poniżej podpowiadamy, co to takiego.

Chcesz zacząć ćwiczyć? Oto, co będzie Ci potrzebne!

#1. Wygodny strój

Jeansy czy spódnica odpadają, to chyba jasne. Jeśli chcesz czuć się swobodnie, załóż na trening ubrania, które nie będą krępować Ci ruchów. Najlepiej sprawdzą się tutaj spodnie dresowe bądź legginsy, połączone z T-shirtem czy bluzą.

#2. Odpowiednie obuwie

Większość ćwiczeń wymaga założenia obuwia. Wyjątek stanowią joga, pilates oraz stretching. Jeśli zdecydujesz się na inny rodzaj treningu, zadbaj o wygodne obuwie, które nie będzie Cię uciskać. Ponadto do biegania czy spinningu będą Ci potrzebne specjalne buty, które zmniejszą ryzyko bólu stóp czy kontuzji.

#3. Mata treningowa

Decydując się na trening w domu, przyda Ci się mata. Początkowo możesz zastąpić ją złożonym kocem, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Zdecydowanie wygodniej będzie Ci się ćwiczyć na przystosowanej do tego macie.

#4. Odpowiednie miejsce

Trening w domu wymaga wygospodarowania odpowiedniej ilości miejsca. Zanim zaczniesz, upewnij się, że dasz radę wykonać wszystkie ćwiczenia. Jeśli chodzi o trening na dworze (bieganie czy jazdę na rowerze), zadbaj o to, aby miejsce było dla Ciebie bezpieczne. Równe podłoże podczas biegania pomoże uniknąć kontuzji, a brak ruchliwej ulicy w pobliżu zwiększy Twoje bezpieczeństwo.

#5. Butelka z wodą

Bez względu na to, co zamierzasz ćwiczyć, miej zawsze pod ręką butelkę z wodą. W trakcie przerw pomiędzy kolejnymi seriami, weź łyk lub kilka, aby nie zaschło Ci w ustach. Podczas biegania lub jazdy na rowerze możesz zrobić mały postój, gdy poczujesz się bardzo zmęczona.

Czytaj także: Summer body 2022 ? jak je osiągnąć?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj