Źródło: Pinterest

Chciałabyś schudnąć kilka kilogramów w krótkim czasie? Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego to zły pomysł.

Jeśli masz do zrzucenia parę kilogramów, to pewnie próbowałaś już kilka razy i po jakimś czasie po prostu się poddawałaś. Większość dziewczyn kiedy podejmuje decyzję, że zaczyna się odchudzać, to oczekuje praktycznie natychmiastowych efektów, a jeśli się one nie pojawiają to albo rezygnują, albo zaczynają się głodzić i więcej ćwiczą. W dzisiejszym wpisie spróbujemy przekonać Cię, żebyś tego nie robiła. Sprawdź, dlaczego.

Dlaczego szybkie odchudzanie jest złe?

Pisząc szybko mamy na myśli chudnięcie więcej niż 1 kg w ciągu tygodnia (standardowo przyjmuje się, że utrata 1 kg lub mniej na tydzień jest okej).

#1. Twoja skóra straci sprężystość. Pewnie nieraz widziałaś dziewczyny, które schudły dużo kilogramów, a ich skóra stała się obwisła. Było to spowodowane właśnie zbyt szybkim gubieniem kilogramów. Skóra nie nadążała z kurczeniem się, co sprawiło, że zaczęła wisieć. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Oczywiście jeśli masz mniej kilogramów do stracenia, to efekt nie będzie aż tak drastyczny, ale nigdy nie możesz mieć pewności, czy Twoja skóra nie stanie się pomarszczona. Jeśli nie stać Cię na zabieg naciągania skóry, lepiej zwolnij tempo i nie zapomnij o ćwiczeniach oraz odpowiednim nawilżeniu skóry.

#2. Twój metabolizm zwolni. Nasz organizm potrzebuje odpowiedniej ilości kalorii, żeby móc funkcjonować w prawidłowy sposób. W momencie odczuwania głodu, zaczyna on pracować na zwolnionych obrotach i magazynuje kalorie na czarną godzinę. Właśnie dlatego w przypadku głodówek, po chwilowym spadku kilogramów, następuje stagnacja, którą można przerwać obcinając kalorie i zwiększając ilość ćwiczeń. To prosta droga do zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja czy bulimia.

#3. Może dopaść Cię efekt jojo. Efektem szybkiego, niezdrowego odchudzania jest najczęściej powrót zgubionych kilogramów z nawiązką. Chyba żadna z nas nie chce tego doświadczyć. Najlepszą metodą na niedopuszczenie do efektu jojo jest mądre odchudzanie, czyli zbilansowana dieta połączona z ćwiczeniami.

Czytaj także: Produkty, które wspomagają odchudzanie

Dlaczego szybkie odchudzanie jest złe?Źródło zdjęć: http://favim.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj