Dlaczego warto angażować się w wolontariaty?
Dlaczego warto angażować się w wolontariaty?

W tym wpisie przedstawiamy 6 powodów, dlaczego warto angażować się w wolontariaty.

Na ogłoszenia dotyczące wolontariatu można natknąć się w wielu miejscach. Jeżeli wahasz się, czy nie odpowiedzieć na taką prośbę o pomoc, to poniżej pokazujemy powody, dla których powinnaś zaangażować się w tego typu działanie.

Dlaczego warto angażować się w wolontariaty?

#1. Zdobędziesz doświadczenie

Angażując się w działania związane z Twoim przyszłym zawodem, możesz w łatwy sposób zdobyć doświadczenie. Poza tym zobaczysz z bliska, jak wygląda praca w danym miejscu. Przykładowo zgłaszając się jako pomoc w domu dziecka, możesz nabyć doświadczenie do przyszłej pracy z najmłodszymi, np. w przedszkolu. Przy okazji przekonasz się, jak idzie Ci się dogadywanie z innymi czy radzenie sobie z podstawowymi obowiązkami.

#2. Poznasz nowych ludzi

Z pewnością nie będziesz jedyną osobą, która zgłosi się do pomocy. Dzięki pracy w wolontariacie możesz nawiązać naprawdę dobre znajomości ze współpracownikami, a także z osobami, którym pomagasz.

#3. Będziesz szanowana

Niesienie innym pomocy rodzi wdzięczność i szacunek. Z pewnością osoby, którym będziesz nieść pomoc, postarają się zadbać o to, aby było Ci jak najlepiej. Całkiem możliwe, że część z nich będzie chciała się odwdzięczyć za Twoją pracę.

#4. Otrzymasz coś w zamian

Mimo tego, że wolontariat to bezinteresowna pomoc, za którą nie dostaniesz pieniędzy, to całkiem możliwe, że zostaniesz nagrodzona małym upominkiem, dyplomem bądź dokumentem, który w przyszłości pomoże Ci w zdobyciu stypendium albo pracy.

#5. Nauczysz się nowych rzeczy

Wolontariat to doskonała okazja do tego, aby nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Być może odnajdziesz nowe hobby albo odkryjesz w sobie jakiś talent? Praca z ludźmi poszerza horyzonty i pozwala poszerzyć swoją wiedzę.

#6. Przeżyjesz ciekawą przygodę

Z pewnością wolontariat będzie dla Ciebie miłym wspomnieniem. Sprawisz, że ktoś dzięki Tobie się uśmiechnie, poznasz ciekawych ludzi, nauczysz się czegoś nowego, a może nawet odnajdziesz swoją drogę na przyszłość.

Jak widzisz warto angażować się w wolontariaty, ponieważ działalność non-profit ma wiele korzyści. Pamiętaj, że dobro wraca 🙂

Czytaj także: Chcesz zrobić coś dla siebie? Zapisz się na kurs!

Dlaczego warto angażować się w wolontariaty?
Dlaczego warto angażować się w wolontariaty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj