Jak nie przytyć latem?
Jak nie przytyć latem?

W wakacje nie lubisz sobie niczego odmawiać, ale boisz się, że przez to zaprzepaścisz formę, nad którą pracowałaś? Poznaj 5 sposobów, aby nie przytyć latem i ciesz się wolnym czasem bez wyrzutów sumienia.

Na wakacje wszyscy czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Nic dziwnego zatem, że kiedy wreszcie nadejdą, chcemy je wykorzystać na 100%, a nie liczyć kalorie i martwić się wyglądem swojej sylwetki. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby nie przytyć latem. Nie wymagają one wielkiego poświęcenia, a dzięki nim nie będzie musiała martwić się o swoją figurę.

5 sposobów, aby nie przytyć latem

#1. Ruszaj się jak najwięcej

Kiedy temperatury są ekstremalnie wysokie, ostatnia rzecz, o której myślimy, to ćwiczenia. Mimo tego, zachęcamy Cię do tego, abyś latem starała się więcej ruszać. Unikaj wysiłku w pełnym słońcu. Jeżeli planujesz robić treningi, wybieraj te mniej obciążające i wykonuj je rano lub wieczorem, kiedy będzie nieco chłodniej. Poza tym staraj się jak najwięcej chodzić, jeździć na rowerze lub na rolkach oraz pływać. Im więcej aktywności w ciągu dnia, tym na więcej „grzeszków” będziesz sobie mogła pozwolić.

#2. Wybieraj niskokaloryczne przekąski

Latem najczęściej sięgamy oczywiście po lody. W końcu o tej porze roku smakują one najlepiej. W tym przypadku warto pamiętać, że owocowe sorbety mają mniej kalorii niż czekoladowe rożki czy śmietanowe gałki z polewą karmelową. Słodki deser możesz przygotować też sama albo kupić w sklepie gotowe lody, które mają mało kalorii.

#3. Pij dużo wody

Picie wody jest szczególnie ważne latem, kiedy na skutek wysokich temperatur i palącego słońca, można nawet dostać udaru. Popijanie wody małymi łyczkami zapobiegnie również napadom głodu, podczas których najczęściej sięgamy po jakąś wysokokaloryczną przekąskę.

#4. Jedz więcej owoców do południa

Owoce zawierają w sobie dużo wody, a wiele z nich jest na tyle słodkich, że po ich zjedzeniu mija ochota na ciasteczka i batoniki. Z uwagi na to, że część z nich zawiera w sobie wiele cukrów prostych, lepiej nie spożywać ich na noc.

#5. Jedz więcej warzyw po południu

Warzywa są bogate w witaminy, a przy tym zawierają bardzo mało kalorii. Śmiało możesz jeść ich jak najwięcej, w szczególności tych zielonych. Jeżeli od rana stawiasz na owoce, popołudniami możesz zwiększyć spożywaną ilość warzyw.

Znasz więcej skutecznych sposobów, aby nie przytyć latem? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Jak wyeliminować cukier z diety? Oto 3 skuteczne sposoby!

Sposoby aby nie przytyć latem
Sposoby aby nie przytyć latem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj